DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışı Eğitimi Herkes İçin Uygun mu?

Yurt dışı eğitimi, Türk öğrencilerimizin Avrupa'da ya da başka bir yerde yer alan üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamak istediği süreçtir. Yurt dışı eğitimi dendiği zaman aileler ve öğrenciler bazen korkabiliyor. "Yabancı bir ülkede eğitim almak pahalı mı?" ya da "Yurt dışındaki bir üniversiteye adapte olmakta zorlanır mıyım?" veya "Yurt dışı üniversitelerine girmek çok mu zor?" gibi sorularla yanlış bir algıya sahip olan kişiler için şimdiden söyleyelim. Yurt dışında okumak ne sandığınız kadar pahalı ne de zor bir süreç. Üstelik çoğu üniversiteye sadece lise diploması ile başvuruda bulunmak mümkün. Hem uygun bütçeli olan hem de sınavsız eğitim alabileceğiniz birkaç önemli üniversiteye birlikte göz atalım.

Balkanlar'ın Şirin Ülkesi Makedonya'da Sınavsız Eğitim İmkanı
Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde sınavsız üniversite eğitimi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Balkanlar'da yer alan bu saygın kurum mimarlık bölümünden  bankacılığa, mühendislikten pek çok popüler programda sınavsız eğitim seçenekleri sunuyor. Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2006 yılında Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Üniversite, Erasmus+ ve Mevlana değişim programları ile tam anlamıyla uluslararası bir üniversitedir. 

Azerbaycan'ın En Eski Üniversitesinde Kaliteli Bir Eğitim Fırsatı
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 1919 yılında kurulan Bakü Devlet Üniversitesi, yaklaşık 100 yıllık birikimi ile bugün 17 farklı fakültede öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir. Öğrencilerine Avrupa standartlarında bir eğitim sunan üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde birçok eğitim programı bulunmaktadır. Üniversitenin sunduğu programların eğitim dili seçenekleri arasında Azerbaycan Türkçesinin de olması Türkiye’den giden öğrenciler açısından ayrıca bir avantaj yaratmaktadır. Rusça eğitim dili seçeneğine de sahip olan üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönmek isteyen öğrenciler, YÖK denkliğine başvurduklarında genellikle problem yaşamamaktadır.

Siz de yurt dışında bir üniversite okumak ve hayallerinizdeki yurt dışı eğitim sürecini en doğru şekilde başlatmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir veya bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz eğitimi güven ve kalite çerçevesinde planlamak için bizi arayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız