DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışı Eğitimi İçin Neden Draft Eğitimi  Tercih Etmelisiniz?

Yurt dışı eğitim için bir çok danışmanlık firması bulunmaktadır. Ancak sizin ihtiyacınıza ve çağın getirilerine uygun pek az danışmanlık firması bulunmaktadır. yurt dışında eğitim almak istediğinizde belli başlı durumları dikkate almalısınız. Zira üniversite okumak sadece eğitim almak demek değil; aynı zamanda farklı kültürler ile harmanlanan deneyimlerin size kazandıracağı yetilerin de ortaya çıkması demektir. Ayrıca yabancı dilin de oldukça gelişeceği yurt dışı eğitimi fırsatı ile dil eğitiminize de katkı sağlayabilir ve kariyeriniz için gerekli olan önemli doneleri bu sayede kendinize katabilirsiniz. Bu durumda öğrencilerin sosyo-kültürel yapısına, hangi dile yatkın olduğuna, hangi kültür ile daha yakından ilgilendiğine göre bir yer ve bölüm seçilmeli ve bu sayede öğrencinin yabancı bir ülkeye uyum sağlama konusundaki tüm olumsuzlukların önüne geçilmelidir. Ayrıca yurt dışı eğitimi için seçeceğiniz ülkeden ziyade gideceğiniz şehir daha önemlidir. Zira ülkelerin şehir hayatı, yaşam koşulları, sosyal aktiviteleri ve bu bağlamda gelişen kültürel yapıları değişkenlik gösterebilmektedir.

Uluslararası Statüye Sahip Okullarda Yurt Dışı Eğitimi Fırsatı
Bilkent, ODTÜ, YTÜ gibi uluslararası bir çok statüye sahip okulumuz gibi dünyanın en iyi okulları arasında bulunan pek çok saygın yurt dışı üniversitesi vardır. Dünyanın pek çok yerinde bulunan bu prestijli okullar, dünya standartlarında modern bir eğitim anlayışını öğrencilerine sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler, mezun olduktan sonra donanımlı bir birey olarak iş hayatına atılmaktadırlar. Bu bağlamda kendi yetenekleriniz doğrultusunda ihtiyacınıza  ve kariyerinize göre planlayacağınız yurt dışı eğitimi türleri arasında;
İngilizce eğitim, Türkçe eğitim, Devlet ve özel üniversiteler, İlk 1000'de yer alan üniversiteler, Yüksek lisans, Dikey Geçiş ve yatay geçiş, Lise, Hazırlık ve Uzaktan eğitim modelleri bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen tüm  eğitim modelleri Draft Eğitim'in anlaşmalı olduğu saygın ve kalifiye kurumların eğitim modelleri arasında yer almakta ve öğrencilerine en iyi olanakları sunmaktadır. Üstelik yurt dışında alacağınız herhangi bir eğitim modelini pek çok kaliteli kurumda sadece lise diplomanız ile başvuru yaparak okuyabilir ve kariyerinize en sağlam adımlar ile başlayabilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız