DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışı Eğitiminde Staj Yapma İmkanı

Yurt dışında herhangi bir eğitim alırken staj yapmak oldukça avantajlı bir durumdur. İster üniversite eğitimi olsun, ister dil eğitimi olsun, alınan eğitim ile beraber staj yapmak ya da eğitim sonrasında bunu gerçekleştirmek her açıdan olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Öncelikle staj yaparken diliniz çok daha hızlı ilerleyebilir ve kariyer anlamında kendinizi son derece pratik bir şekilde geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca yurt dışında eğitim alıyor olmak başlı başına prestijli bir durum olduğu için, bu durumu staj ile beraber iki katına çıkarabilirsiniz.

Yurt Dışında Eğitim Almak Neden Önemlidir?

Yurt dışında üniversite okumak kişiye çok sayıda avantaj sağlar. Mezun olduğunuzda alacağınız diplomanın yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa’da ve hatta dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olacaktır. Dolayısıyla iş bulma seçeneğiniz de Türkiye ile sınırlı kalmayacaktır. Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan Schengen ülkelerinden birinde okursanız, eğitim süreniz boyunca 26 ülkeyi gezme imkanına sahip olursunuz. Seyahat özgürlüğü sağlayan Schengen vizesi ile bu ülkeler arasında rahatça seyahat edebilirsiniz.

Bilim, sanat, moda, eğlence, teknoloji gibi hemen her alanda hayatımızı değiştirecek ve geliştirecek yeniliklere imza atan Avrupa ülkelerinde üniversite eğitimi görmek, okuduğunuz bölümle ilgili gelişmeleri yakından takip etmenize hatta parçası olmanıza vesile olabilmektedir. Bunun yanı sıra, eğitiminiz sırasında yapabileceğiniz staj imkanları daha sonra meslek hayatınızda sizi ön plana çıkaracak, prestij sağlayacak önemli imkanlardır. Yurt dışında eğitim almak; yabancı dilinizi geliştirir ve farklı kültürler öğrenerek, dünyanın dört bir yanından gelen insanlar ile birlikte vizyonunuzu geliştirme imkânı sağlar. Farklı kültürlerden insanlar tanımak ise hayata bakış açınızı, düşünce yapınızı geliştirecek ve ufkunuzu genişletecektir. İletişim becerilerinize büyük katkı sağlayacak yurt dışı eğitiminin bir diğer avantajı ise ailenizden uzakta kendi ayaklarınızın üzerinde yaşamayı öğrenirken hayatın kendisine dair çok fazla şey öğrenecek olmaktır.

Avrupa'nın Gözbebeği Fransa'da Okurken Staj Yapma İmkanı

Fransızca'nın anavatanı ülke olan Fransa, yurt dışı eğitim dünyasının en gözde ülkelerinden biridir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Fransız üniversiteleri, özellikle kozmopolit ve özgürlükçü yapılarıyla da tercih sebebi olmaya devam etmekte, her yıl dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce öğrenci adayı Fransız üniversitelerinde eğitim almak için başvuru yapmaktadır. Fransız üniversitelerinde eğitim alan öğrenciler, haftada ortalama 20 saatlik çalışmanın yanı sıra birkaç ay sürebilen staj programlarından da düzenli gelir elde etme olanağı bulabilirler. Bu staj olanakları elbette okumakta olduğunuz bölümle bağlantılı olmalıdır. Fransız mevzuatına göre, iki aydan uzun süren staj programlarında öğrencilere aylık 577,50 Euro ücret ödenmelidir.

Dünyanın en iyi üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanı kadromuz ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız