DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Yurt Dışı Uzaktan Eğitim Bir Tık Uzağınızda

1700'lü yılların ilk çeyreğinde yazışarak eğitim kavramı ile temelleri atılmış olan uzaktan eğitim sistemi, oldukça eskiye dayanan bir eğitim modelidir. Öğrenci ile öğretmenin aynı ortamda bulunmadığı zamanlarda devreye giren uzaktan öğrenim, özellikle bulunduğu yeri terk etme ihtimali olmayan ya da halihazırda bir işte çalışan kişiler için oldukça avantajlı bir seçenektir. Bu eğitim modeli özellikle yurt dışındaki üniversitelerde uygulanmakta olup, dünyanın bir çok yerinden eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir sistemdir. Peki üniversite sınavı derdi olmadan uzaktan eğitim ile diploma sahibi olabileceğiniz yurt dışı kurumları hangileridir?

Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi - Ukrayna
Ukrayna'nın önde gelen kurumlarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, yurt dışında Hukuk alanında uzaktan eğitim alabileceğiniz bir kurumdur. 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. 

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi - Ukrayna
Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Ukrayna'nın köklü okulları arasında yer alan kurum, uzaktan eğitim alabileceğiniz saygın bir okuldur. İsmindeki "tarım" kelimesi sizi yanıltmasın. Okul bir tarım üniversitesinden çok daha fazlası olup Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojileri Mühendisliği, Hukuk gibi bölümlerde uzaktan eğitim vermektedir. Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen IV. Seviye akreditasyonla hizmet veren bu üniversitenin eğitim dili İngilizce ve Rusçadır. 1953 yılından beri yabancılar da bu üniversitede eğitim alabilmektedir. Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz ön kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile yurt dışı okullarından birine kayıt olmak ve bilgi almak için 1 Haziran itibari ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız