DRAFT BLOG

Yurt Dışı Uzaktan Eğitim Programları Nasıl İşlemektedir?

Yurt dışında üniversite eğitimi almak, sunduğu avantajlar açısından ülkemizdeki öğrenciler tarafından giderek daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Yurt dışında eğitim alabilmek için herhangi bir sınavdan belli bir puan almak gibi bir zorunluluk yoktur. Ülkemizdeki öğrenciler lisans tamamlama haklarını kaybettiklerinde veya arzu ettikleri bölümleri kazanamadıklarında hayal kırıklığı yaşamakta, çoğu zaman sınavlara tekrar hazırlanmaktadır. Bu da eğitim hayatlarında bir yıl daha kaybetmeleri anlamına gelir. Ancak öğrencilerimiz, Avrupa'da bulunan bu saygın kurumlarda hem sınavsız bir şekilde üniversite eğitimi alabilir hem de bunu uzaktan öğrenim şekli ile yurt dışına çıkma zorunluluğu olmadan yapabilirler.

Yurt dışında uzaktan eğitim almak, çalışan ve kariyerine devam etmek isteyen kişiler için biçilmiş bir kaftandır demek yanlış olmayacaktır. Ülkenizde bitirdiğiniz ön lisans bölümü için yurt dışında lisans tamamlama yapabilir, eğer lisans mezunuysanız yüksek lisans yaparak eğitim seviyenizi bir adım ileri taşıyabilirsiniz. İstediğiniz bölüme sınavsız kayıt yaptırabilir, ülkenizde yapacağınız eğitim masraflarına eşdeğer bir bütçeyle yurt dışında uzaktan eğitim alabilirsiniz.

Peki Uzaktan Öğrenim Nasıl Bir Sistemdir?

Uzaktan öğrenimde bizzat kampüs hayatına katılmanız ya da derslere fiziksel  olarak girmeniz gerekmemektedir. Online bir şekilde gerçekleşen ders ortamı ile bulunduğunuz her yerden bir bilgisayar vasıtası ya da cep telefonu ile derslere katılım gösterebilir ve bu bağlamda eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Ders notları da yine aynı şekilde internet üzerinden giriş yaptığınız sistemde kayıtlı olacağı için, dilediğiniz zaman ders çalışabilir ve kayıtlı dersleri daha sonra da izleme şansına erişebilisiniz.

Yurt dışında uzaktan eğitim alabilmeniz için aranan tek şart, vize ve final sınavlarına şahsen katılım sağlamanız olacaktır. Yani bunun için eğitim aldığınız ülkeye gitmeniz gerekecektir. Konaklama, yol gibi masrafları çok önceden ayarladığınız sürece, bütçe olarak zorlanmayacaksınız demek yanlış olmayacaktır. Zira burada bulunan oteller, yurtlar ve konaklama yerleri, halihazırda öğrenci bütçesine uygun yerlerdir. Bunun haricinde Türkçe eğitim veren bölümleri tercih ederek sınavlarınızda dil sorunu yaşamayabilirsiniz. Dilerseniz Türkçe dışında farklı bir dilde de eğitim alabilirsiniz. Yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz üniversiteler arasında Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Ukrayna’da bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi bulunmaktadır.

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim Alabileceğiniz Saygın Bir Kurum: Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Makedonya‘nın Gostivar şehrinde yer alan kurum, ülkenin en saygın okullarından biridir. Uzaktan eğitim seçeneği ile de pek çok kişiye eğitim veren okulun en önemli özelliği, eğitim dilinin Türkçe oluşudur. Hukuk, İktisat, Psikoloji, Mimarlık, Bilişim alanlarında eğitim veren bu prestijli okulda kaliteli bir uzaktan eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde  yüksek lisans seçeneği de bulunmaktadır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi; Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip bir yükseköğretim kurumudur. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, eğitim programlarının tümü Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin ders programlarına ve Bologna sürecine uygun şekilde hazırlanmaktadır. Eğitim, öğretim ve araştırma açısından evrensel ölçütleri ve değerleri benimseyerek nitelikli insan gücünü geliştirme hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen genç bir üniversitedir.

Uzaktan bir şekilde yurt dışı kurumlarında eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız