DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Yurt Dışı Uzaktan Eğitim Süreci  Nasıl İşlemektedir?

Yurt dışında üniversite eğitimi, sunduğu avantajlar ve sağladığı olanaklar açısından giderek daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Ülkemizden de pek çok öğrencinin tercih ettiği ve uluslararası arenada söz sahibi olan yurt dışı kurumlarına örgün öğretim ile kayıt olunduğu gibi uzaktan eğitim sistemi ile de kayıt yapılmaktadır. Uzaktan eğitim, bugün halihazırda bir işte çalışan ya da bulundukları yeri değiştirme imkanı olmayan pek çok kişi için uygulanan bir eğitim modelidir. Öğrenciler bu sayede Türkiye'den yurt dışında bulunan bir kuruma kayıt olabilir ve yine uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olabilirler.

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim Almak
Yurt dışında uzaktan eğitim almak, çalışan ve kariyerine devam etmek isteyen kişiler için biçilmiş bir kaftandır demek yanlış olmayacaktır. Ülkenizde bitirdiğiniz ön lisans bölümü için yurt dışında lisans tamamlama yapabilir, eğer lisans mezunuysanız yüksek lisans yaparak eğitim seviyenizi bir adım ileri taşıyabilirsiniz. İstediğiniz bölüme sınavsız kayıt yaptırabilir ve ülkenizde yapacağınız eğitim masraflarına eşdeğer bir bütçeyle yurt dışında uzaktan eğitim alabilirsiniz.

Yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz kurumları bünyesinde barındıran ülkelerin başında öğrenci dostu olması ile bilinen Makedonya ve Ukrayna gelmektedir. Makedonya‘nın Gostivar şehrinde yer alan ve ülkenin en saygın okullarından biri olarak kabul görmüş Uluslararası Vizyon Üniversitesi, yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz okullardan biridir. Uzaktan eğitim seçeneği ile de pek çok kişiye eğitim veren okulun en önemli özelliği, eğitim dilinin Türkçe oluşudur. Hukuk, İktisat, Psikoloji, Mimarlık, Bilişim alanlarında eğitim veren bu prestijli okulda kaliteli bir uzaktan eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde  yüksek lisans seçeneği de bulunmaktadır.

Yurt Dışı Uzaktan Eğitim Fırsatı
Makedonya haricinde uzaktan eğitim alabileceğiniz bir diğer ülke Ukrayna'dır. Ukrayna'da bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, örgün eğitim ve uzaktan eğitim sunan bir okuldur ve Ukrayna'nın saygın kurumları arasında yer almaktadır. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Mekatronik ve Yönetim Sistemleri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği ve Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknik Hizmetler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Proses ve Gıda Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, İşletme ve Yönetim Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Uzaktan ve Mektupla Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Diploma Sonrası Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknoloji Araştırma Enstitüsü, Tarım-Endüstri Kompleksleri Uzmanlarının Eğitimine Yönelik Eğitim Merkezi gibi çok çeşitli eğitim ve araştırma enstitülerine sahip olan köklü bir üniversitedir.

Siz de hayallerinizi daha fazla ertelememek ve bir an önce yurt dışında bir üniversiteye kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız