DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında  Nanoteknoloji Bölümü Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte, literatürümüze bir çok yeni kavram girmiş oldu. Yapay zeka, robotik, nanoteknoloji gibi çağın getirilerine uygun teknolojik kavramları son dönemlerde fazlasıyla duyar olduk. Peki bu kavramlara ne kadar hakimiz? Tam olarak ne anlama geldiğini biliyor muyuz? Bu kavramlara ev sahipliği yapan bölümler yurt dışında hangi üniversitelerde okutulmaktadır?

Öncelikle nanoteknoloji kelimesinin ne anlama geldiğini açıklamakta fayda var. Nano, esasen bir ölçü birimidir. Günümüzde gözle görülemeyecek boyutlarda yapılan teknolojik çalışmaları nanoteknoloji sayesinde keşfetmekteyiz. Nanoteknoloji mühendisleri ya da bu alanda çalışan kişiler,  maddenin atom, molekül ve molekül altı parçacıklarıyla ilgilenmektedir. Peki nanoteknoloji bölümü yurt dışında hangi üniversitelerde okutulmaktadır?

Fizik ve Nanoteknoloji Materyalleri - Kharkov Politeknik Üniversitesi
Fizik ve Nanoteknoloji Materyalleri bölümünü okuyabileceğiniz saygın bir kurum olan Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna'nın en prestijli kurumları arasında yer almaktadır. Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Malzeme ve Nanoteknoloji Mühendisliği - Politecnico di Milano
Politecnico Milano (POLIMI), mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılar yetiştiren bir bilim-teknoloji üniversitesidir. Üniversite, öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kalite ve inovasyona odaklanmış, deneysel araştırma ve teknoloji transferi yoluyla iş ve üretim dünyası ile verimli bir ilişki geliştirmiştir. İtalya'nın kaliteli okulları arasında yer alan Politecnico di Milano; en nitelikli Avrupa üniversiteleriyle işbirliği yapan çeşitli araştırma, saha ve eğitim projelerinde yer almakta olup etki alanı Kuzey Amerika'dan Güneydoğu Asya'ya ve Doğu Avrupa'ya yayılmaktadır. Günümüzde, uluslararası nitelik kazanma ihtiyacıyla birlikte Politecnico Milano, Avrupa ve dünyanın önde gelen teknik üniversiteler ağına katılmakta ve pek çoğu İngilizce yapılan birçok ders sunmaktadır.

Nanoteknoloji Mühendisliği - Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi
Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi, öğrenci dostu olarak bilinen Rusya'da bulunan saygın bir kurumdur. Rusya’da alınabilecek bir teknoloji eğitimini en gelişmiş ölçütte veren üniversite, 1890 yılından beridir faaliyet göstermekte olan Kazan Teknoloji Üniversitesi’dir. Kazan şehrinin en eski eğitim kurumlarından birisi olan bu üniversite çeşitli araştırmalar ve yenilikler yürütmekte ve birden fazla disiplinde gelişmiş bir eğitim vermektedir. 

Yurt dışında üniversite okumak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız