DRAFT BLOG

Yurt Dışında  Robotik Bölümü Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Robotların tasarımı, üretimi ve kullanımı ile ilgilenen bilim dalına robotik denmektedir. Robotik; makine mühendisliği, uçak mühendisliği, uzay mühendisliği, elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, mekatronik mühendisliği ve kontrol mühendisliğinin ortak çalışma alanıdır. Ülkemizde robotik bölümü henüz üniversitelerde okutulmamaktadır. Dolayısıyla öğrenciler, yurt dışındaki üniversiteleri tercih etmektedir. Peki bu okullar hangileridir? Hangi yurt dışı üniversitelerini tercih etmelisiniz?

Makine Mühendisliği ve Robotik - Vilnius Üniversitesi
Vilnius Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği ve Robotik bölümünü okuyabilirsiniz. Doğu ve Orta Avrupa'nın en eski ve en ünlü yükseköğretim kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, 1579'da kurulmuştur. Uzun süre boyunca Litvanya'nın tek yükseköğretim kurumu olarak bilim ve kültürü muhafaza etmiş, sadece Litvanya'nın değil komşu ülkelerin de kültür hayatında önemli bir rol oynamıştır. Litvanya'nın en büyük bilimsel kurumu olan Vilnius Üniversitesi, bilim ve araştırma alanında lider konumdadır. Avrupa üniversite gelenekleri, akademik özgürlük ve fikir çeşitliliği, sürekli değişen dünyada yeni zorluklarla başa çıkma yeteneği ve sosyal sorumluluk, üniversitenin temel değerleridir.

Mekatronik ve Robotik - Astrahan Devlet Üniversitesi
Öğrenci dostu ülkeler arasında yer alan Rusya'da bulunan Astrahan Devlet Üniversitesi, robotik bölümünü okuyabileceğiniz saygın kurumlardan bir diğeridir. 1932 yılından bu yana faaliyet gösteren Astrahan Devlet Üniversitesi, son derece prestijli devlet üniversitelerinin bulunduğu ülkenin en iyilerindendir. 6 enstitünün, 21 fakültenin, 82 bölümün ve 40’ı aşkın araştırma kurumunun merkezleri ve laboratuvarlarının bulunduğu üniversite 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 6 yurt binası ve 37 bilgisayar merkezini de içinde bulunduran kurum son teknoloji imkanlarla donatılmıştır. Hazar Bölgesi’nin en büyük çok amaçlı eğitim kurumlarından birisi olan Astrahan Devlet Üniversitesi Rusya’nın en hızlı ve teknolojik modernleşen üniversitelerinden olup önemli Türk üniversiteleri ile de işbirliği yapmaktadır.

Robotik - Varşova Teknoloji Üniversitesi
Varşova Teknoloji Üniversitesi, geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdürmektedir. Bu geleneğin izi 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. Kesintiye uğramadan faaliyet gösteren Üniversite, nesiller boyu mezunlar vermiş, giderek artan bilimsel ve teknik başarılara imza atmıştır.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak ve yurt dışı eğitimi hakkında aklınıza takılan sorulara en doğru şekilde cevap almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız