DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Animasyon Eğitimi

Animasyon ya da bir diğer adı ile canlandırma; birkaç farklı resmin art arda ve arka arkaya hızlı bir şekilde gösterilmesiyle elde edilen hareketli görüntüdür. Animasyon bölümü ise görsel ve işitsel sanatlar gibi birçok farklı disiplini bünyesinde birleştiren, bunlardan faydalanan ve üniversitelerde okutulan bir bölümdür. Mezun olan kişiler özellikle reklam ajanslarında çalışabilir veya animasyon stüdyolarında kendilerine iş bulabilirler. Peki yurt dışında animasyon eğitimi nerede alınır?

Budapeşte Metropolitan Üniversitesi
2000 yılında devlet akreditasyonu ile kurulan Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, genç olmasına rağmen dinamik yapısı ve popüler programları ile kısa sürede yerli ve yabancı öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul haline gelmeyi başarmıştır. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de dört kampüsü olan Metropolitan Üniversitesi, hazırlık, lisans, yüksek lisans ve işletme alanında master (MBA) düzeyinde eğitim sunmaktadır. Ülkenin en büyük özel üniversitesi olup aynı zamanda en büyük sanat enstitüsüdür. 180’den fazla anlaşmalı olduğu üniversite ile öğrenci değişim programları açısından avantaj sahibidir. Diplomaları tüm Avrupa Birliği ülkelerince tanınır ve akredite edilmiştir. Animasyon bölümünün yanı sıra üniversitede çevre tasarımı, finans ve muhasebe, fotoğrafçılık, grafik tasarım, medya tasarımı, uluslararası ilişkiler ve daha birçok bölüm yer almaktadır. 

Lodz Film Okulu
Lodz Film Okulu; geleceğin aktörleri, yönetmenleri, fotoğrafçıları, kamera operatörleri ve televizyon personeli için önde gelen Polonya film akademisidir. 8 Mart 1948'de kurulmuş olup, şehrin en önemli yükseköğrenim kurumudur. 1958 yılına kadar okul, iki ayrı eğitim verdi: biri oyuncular için, diğeri sinemacılar için. Kurum ve Polonya sinema endüstrisi, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Varşova yakınındaki Lodz şehrine taşındı. O dönemin en önemli mezunları arasında Andrzej Munk, Janusz Morgenstern, Andrzej Wajda ve Kazimierz Kutz bulunmaktadır. 1954'te Roman Polanski onlara katıldı.

Istituto Europeo di Design
Istituto Europeo di Design okulu 50 yıldan fazladır dizayn, moda ve görsel iletişim alanlarında eğitim vermekte ve araştırmalar yürütmektedir. Bugün IED birinci sınıf akademik diplomalar veren ve lisans, yüksek lisans gibi dereceler sunan,  sürekli büyüyen uluslararası bir ağ konumundadır. Bu ağın en önemli parçaları ise IED’nin Roma, Torino, Madrid, Barselona, Sao Paulo, Venedik, Floransa ve Cagliari’de bulunan okullarıdır. 

Yurt dışında eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız