DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Animasyon Eğitimi Nereden Alınır?

Günümüzde aslında çok revaçta olan bir bölüm ve iş kolu olan animasyon, eğitimi alınabilen ilginç üniversite bölümlerinden biridir. Nedir animasyon? Teknik açıdan düşünürsek, illüstrasyon veya tasarım faaliyeti sonucunda üretilmiş olan görsel içeriklerin hareketli hale getirilmesidir. En iyi bildiğimiz animasyon ürünleri de, aslında uzun süredir hayatlarımızda olan çizgi filmlerdir. Animasyon eğitimi nedir? Bu görüntüleri hareketlendirme tekniğinin, onu oluşturan diğer teknik ve yöntemlerle desteklenerek öğretilmesidir. 

Pek çok kişinin yapmak istediği bir meslek animasyonculuk. Yalnızca çizgi filmler özelinde de düşünmeyin bunu; reklamcılık, eğitim gibi alanlarda da büyük bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ülkemizde çok yaygın ve büyük bir sektör olmasa da, hala gelişmektedir. Fakat yurt dışında bu sektörde çalışma fırsatları, ortamları ve olanakları çok daha fazladır. Özellikle çalışma hayatını Türkiye dışında yürütmek, büyütmek isteyen bireyler için son derece elverişli bir meslek grubudur.

Dolayısıyla da yurt dışında animasyon eğitimi almak isteyenlerin sayısı, Türkiye’de bu olanakları araştıran kişi sayısından fazladır. Bu yazımızda, Avrupa’da bu bölümü okuyabileceğiniz, üstelik girmek için herhangi bir sınava girmenizin gerekmediği bir üniversiteden bahsedeceğiz. 

Macaristan’da Budapeşte Metropolitan Üniversitesi

Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 2000 yılında devlet akreditasyonu ile kurulmuştur. Genç, dinamik akademik kadrosu, yenilikçi eğitim programları ile kısa sürede hem bölgede hem de dünyada sesini, etkisini duyurmayı başarmış bir kurumdur. Macaristan’da eğitim almak isteyen dünya çapında pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte’de dört adet kampüsü bulunmaktadır. Hazırlık, lisans, yüksek lisans ve işletme alanında master düzeyinde eğitim sunuyor. Bu ülkedeki en büyük özel üniversitedir. Bununla birlikte, ülkenin en büyük sanat enstitüsüdür de. Anlaşmalı olduğu yaklaşık 200 kurum ile öğrenci değişim programları açısından avantajlı bir üniversitedir. Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde tanınan, akredite bir üniversitedir. Avrupa’da animasyon eğitimi alınabilecek en nitelikli kurumlardan biridir. Sınavsız eğitimin uygulandığı Macaristan’da, lise diplomanız ile başvuru yapabileceğiniz bir üniversitedir. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

Yurt dışında animasyonculuk, grafikerlik, illüstrasyon gibi yaratıcı ve popüler bölümlerde okumak istiyorsanız daha fazla bilgi almak için Draft Eğitim’e ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız