DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Arkeoloji Eğitimi Alarak  Uluslararası Bir Kariyerin Kapısını Aralayın

Arkeoloji; geçmişten günümüze kadar etkisi bulunan tüm canlıların, kültürlerin ve uygarlıkların kalıntılarını çeşitli arkeolojik yöntemler ile ortaya çıkarmayı amaçlayan ve bulunan tüm kalıntıları inceleyen bir bilim dalıdır. Arkeoloji genellikle sosyo-kültürel antropolojinin bir dalı olarak kabul edilir, ancak arkeologlar ayrıca geçmiş çalışmaları yoluyla biyolojik, jeolojik ve çevresel sistemlerden de yararlanırlar. Arkeoloji hem bir sosyal bilim hem de beşeri bilimlerin bir dalı olarak düşünülebilir. Avrupa'da genellikle ya kendi başına bir disiplin ya da diğer disiplinlerin bir alt alanı olarak görülürken, Kuzey Amerika'da arkeoloji antropolojinin bir alt alanıdır. 

Arkeoloji ülkemizde her ne kadar gerektiği saygıyı ve önemi göremese de yurt dışında önemli bir alandır. Arkeoloji eğitiminizi yurt dışı üniversitelerinden birinde alırsanız, uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olacağınızdan dolayı, mesleğinizi her yerde yapma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca bazı üniversiteler sınavsız bir eğitim imkanı sunduğu için, üniversite sınavı stresi ile de uğraşmak zorunda kalmazsınız. Peki yurt dışında hangi üniversitelerde bu bölümü okuyabilirsiniz?

Sınavsız Arkeoloji Eğitimi İle Varşova Üniversitesi
Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir. Yurt dışında sınavsız arkeoloji bölümünüzü Varşova Üniversitesi'nde alabilirsiniz.

Ljubljana Üniversitesi ve Sınavsız Arkeoloji Eğitimi
Ljubljana Üniversitesi, Avrupa'da sınavsız arkeoloji eğitimi alabileceğiniz bir diğer saygın kurumdur. Ljubljana Üniversitesi, Slovenya'nın en eski ve en büyük yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma kurumudur. 1919 yılında kurulmuştur. 40.000'den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine sahip olup 23 fakülte ve üç sanat akademisinde yaklaşık 5.600 öğretim görevlisi, araştırmacı, asistan ve idari personel istihdam etmektedir. Üniversitenin merkez binası, üç akademi ve fakülteleri merkezde yer almaktadır. En yeni ve modern binalardan bazıları ise Ljubljana'nın eteklerinde inşa edilmiştir, bu binalar üniversiteye şehrin her yerinde varlık kazandırmaktadır.

İspanya'nın Gözbebeği Barselona Üniversitesi
Barselona Üniversitesi, Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olup çok geniş bir eğitim-öğretim yelpazesi sunmaktadır. BÜ, İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için de bir merkez niteliğindedir. Yürüttüğü araştırma programlarının sayısı ve başarısı göz önüne alındığında, Barselona Üniversitesi’nde yürütülen faaliyetler Avrupa genelinde bir kriter haline gelmiştir.

Yurt dışı eğitiminizi daha fazla ertelememek ve hayallerinizde bölümü en iyi imkanlarla okumak için uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız