DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Astronomi ve Uzay Bilimleri Eğitimi

Astronomi ve Uzay Bilimleri, insanlar gökyüzüne bakmaya başladığından beri gelişen, biriken bir bilim dalıdır. Astronomi ve Uzay Bilimleri  ancak 19. yüzyılda anılmaya başlasa da, insanlık çok eski çağlardan beri gökleri incelemiş ve evrendeki yerini anlamaya çalışmıştır. Bu bilim, tarih boyunca farklı isimler altında, farklı temeller altında gelişmiş ve Aydınlanma sonrasının akılcı perspektifiyle günümüze kadar gelmiştir. Şimdilerde ise insanlığın yaşayabileceği diğer gezegenleri, uzayda gidebileceğimiz başka yerleri konuşuyoruz. 

Yurt Dışında Sınavsız Astronomi Eğitimi

Ülkemizde astronomi bilimi maalesef ki, hakkıyla ilerletilememiştir. Üniversitelerimizin çoğu, bu alandaki eğitimlerde geride kalmaktadır. Bu yüzdendir ki uzaya meraklı olan öğrencilerimiz, yurt dışında astronomi eğitim almak istiyorlar. Haksız da değiller, zira yurt dışındaki saygın kurumlar hem sağladıkları teknik imkanlar, hem yenilikçi eğitim anlayışları, hem de uluslararası iş birlikleri bakımından öğrenciler için çok daha fazla avantaj sağlıyorlar. 

Bu yazımızda, yurt dışında okumak ve geleceğin astronomları olmak isteyen öğrencilerimiz için Rusya’daki bir üniversiteden bahsedeğiz. Her anlamda bir 21. yüzyıl üniversitesinin niteliklerini taşıyan bu üniversitenin başka bir avantajı daha var. İçinde bulunduğu ülke olan Rusya’da, sınavsız eğitim sistemi uygulanmaktadır. Yani, herhangi bir sınava girmeden eğitim alınabilen üniversiteler mevcuttur. Burada, astronomi gibi “yüksek” bir bilimin eğitimini, sınav stresi yaşamadan, yalnızca lise diplomanızla başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz. 

St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi

Bu okulun kuruluşu 100 yıldan eskiye dayanır. Tam adı “Büyük Peter St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi” olan kurum, Rusya’nın en iyi teknik okul ve araştırma kurumlarından biri olarak kabul edilir. Fizik, matematik, endüstri mühendisliği, kimya mühendisliği, uzay mühendisliği gibi alanlarda önder bir eğitim kurumudur. Yurt dışında astronomi okumak için en iyi okullardan biridir diyebiliriz. Sovyetler Birliği’nden kalan sağlam devlet üniversitesi geleneğine sırtını yaslamış olan bu okulda; Rusça, İngilizce ve Almanca dillerinde eğitim verilmektedir. 

St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, QS Dünya Sıralamasında 404. sırada yer alırken, EECA Sıralamasında 36. sırada, BRICS Ülkeleri Sıralamasında ise 55. sıradadır.

Bize Ulaşın

Yurt dışında astronomi eğitimi, Rusya’daki sınavsız teknik üniversiteler ve çok daha fazlası hakkında bilgi almak için Draft Eğitim uzman eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. Yurt dışında üniversite okumak hayaliniz değil gerçeğiniz olsun!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız