DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Beslenme ve Diyetetik Eğitimi Nereden Alınır?

Bir diyetisyen diyetetikte uzmandır; yani insan beslenmesi ve diyetin düzenlenmesi ile ilgilidir. Bir diyetisyen, hastasının beslenmesini tıbbi durumuna ve bireysel ihtiyaçlarına göre değiştirir. Diyetisyenler, beslenme sorunlarını değerlendirme, teşhis ve tedavi etme yetkisine sahip, denetime tabi sağlık uzmanlarıdır. Bir beslenme uzmanı, akredite bir beslenme müfredatı ile lisans derecesinin tamamlanması dahil olmak üzere bir dizi özel akademik ve profesyonel gereksinimi karşılayan bir eğitime tabi olmaktadır. Peki yurt dışında bu eğitim nerede alınır?

Gdansk Tıp Üniversitesi
Güzel plajları ve köklü tarihiyle Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Gdansk’ta yer alan Gdansk Tıp Üniversitesi, Kuzey Polonya’nın en büyük tıp üniversitesidir. Perspektywy Eğitim Vakfı’nın 2018 sıralamasına göre ülkenin birinci tıp üniversitesi olup Polonya’nın en iyi devlet okulları arasında yedinci sıradadır. GTÜ’de 4 fakültede 6.000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine eğitim verilir: Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Üniversiteler Arası Biyoteknoloji Fakültesi. GTÜ’de Premedikal, Tıp Doktoru, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ve doktora programları sunulmakta olup hepsi İngilizce müfredatlıdır.

Bitola Manastır Üniversitesi
Makedonya’nın ikinci büyük devlet üniversitesi olan St.Kliment Ohridski Üniversitesi UKLO kısaltması ile bilinir. Ana binası Güney batı Makedonya’da bulunan tarihi Bitola MANASTIR şehrinde olup, bölgedeki yüksek eğitim alanındaki en önemli kurumlardan bir tanesidir. 10 fakülte, 11 meslek yüksek okulu ile. 51'den fazla lisans çalışma programları ve 41 lisansüstü eğitim programı ile yüksek eğitim birimine hizmet vermektedir. Üniversite, yüksek eğitim ve bilimsel birim olarak Manastır, Pirlepe, Ohri, Üsküp, Kichevo, Köprülü gibi dağınık birçok şehirde fakülteleri bulunmaktadır:Manastır Üniversitesi, yüksek öğretimde eğitim için Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS) dayanan kurallara göre akademik ve profesyonel eğitim programları düzenlemektedir.

Yurt dışı kurumlarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir ve eğitim hayatınızı en doğru şekilde başlatabilirsiniz. Unutmayın, yurt dışında eğitim almak artık sanıldığı kadar zor değil, aksine ülkemize kıyasla çok daha uygundur.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız