DRAFT BLOG

Tüm Slovenya İçerikleri
Tüm İrlanda İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurt Dışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak İçin 5 Harika Neden

Bilgisayar Mühendisliği bugün okunabilecek en iyi bölümlerden biridir. Artık her şeyin bilgisayarlarla, dijital teknolojilerden faydalanarak yapıldığı göz önüne alınırsa bunun nedeni daha da açık hale gelmektedir. Bilgisayarlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası ve gelecekte de öyle olmaya devam edecekler. Dolayısıyla bu alanda çalışacak insanlara (en azından epey uzun bir zaman için) her zaman ihtiyaç olacaktır. Bu alanda daha kaliteli bir eğitim almak son derece önemlidir. Bu sebepten dolayı ülkemizden gidecek üniversite öğrencisi adayları da araştırmalarını yurt dışındaki okullara, yurt dışında bilgisayar mühendisliği okuma olanaklarına çevirmektedirler. Ayrıca bununla birlikte yurt dışında sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi alma olanağı da vardır. 

Peki Bilgisayar Mühendisliği eğitimini yurt dışında almak bize ne gibi avantajlar sağlayabilir?

1) Daha Etkileşimli, Kalifiye Fakülteler

Ülkemiz üniversiteleri başarısız veya kalitesiz değildir, bu böyle anlaşılmamalı. Fakat yurt dışındaki üniversiteler hem fakültelerinin kalitesi, hem bilgi akışının yoğunluğu hem de sosyal ilişkiler açısından daha zengin kurumlardır. Teknik yeterlilik açısından da çoğunlukla ülkemiz üniversitelerinin önüne geçebilmektedirler. Bu yönleriyle yurt dışında eğitim almak pek çok kişi için avantajlıdır. 

2) Nitelikli Staj Programları

Staj programları, okullarda edindiğiniz bilgileri hayata aktarabilmek açısından size sunulan fırsatlardır. Avrupa’daki üniversitelerde bu programlar çok daha sistemli, çok daha verimli olabilmektedir. Zira buradaki üniversitelerin uluslararası kurum ve kuruluşlarla olan anlaşmaları daha fazladır.

3) Sektör Avrupa’da Daha Gelişmiştir

Bilgisayar/Yazılım sektörü her yerde ilerlemiştir ama elbette ki Batı dünyası bu sektörün beşiğidir. Eğitiminizi bu pazarın yakınında almanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Hem eğitim sürecinizde gelecekteki çalışma arkadaşlarınızı bulabilirsiniz, hem de orada zaten gelişmiş bulunan bilişim sektöründe iş bulma imkanınız daha fazla olacaktır. 

4) Yeni Bir Ülkeyi, Kültürü Keşfedin

Eğitim hayatı sadece okuldan, derslerden ibaret değil. Sosyal, kültürel yaşam da eğitim faaliyetlerinizin önemli bir kısmını oluşturacaktır. Avrupa bu açılardan ülkemize göre çok daha ileri imkanlar sunmaktadır. Hem ayrıca yüksek eğitim alırken bir yandan başka bir ülkeyi, başka bir ülkenin insanlarını tanımak da fena bir alışveriş değil!

5) Teknolojik Malzemeler Daha Ucuzdur

Bazı Avrupa ülkelerinde okurken çalışmanız mümkündür. Ayrıca teknolojik ekipmanlar, bilgisayar malzemeleri bu bölgelerde çok daha ucuza gelmektedir. Bu ne demek? Çalışmalarınız ve hayalini kurduğunuz projeler için gerekli olan aygıtlara çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Bu açıdan da Avrupa’da üniversite eğitimi sizin için faydalı olacaktır. 

Bize Ulaşın

Yurt dışındaki en iyi mühendislik fakülteleri, sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi gibi konular üzerine merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız