DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Bilgisayar Mühendisliği Okumak İsteyenlere  Üniversite Önerileri

Ülkemizde Bilgisayar Mühendisliği bölümüne yer veren birçok üniversite var. Ancak bu bölümün puanları Türkiye'de yer alan üniversitelerde oldukça yüksek. Üniversite sınavından yeterli puanı alamayan ancak yine de bu bölümü okumak isteyen öğrenciler için başka alternatifler var mı? Elbette var! Yurt dışında bulunan çoğu saygın kurum, sınavsız Bilgisayar Mühendisliği eğitimi vermektedir. Üstelik bu kurumlar Dünya'nın en iyi 1000 üniversitesi arasında kendine yer edinmiş, saygın ve uygun harç ücretleri olan okullardır. Dilerseniz bu okulların hangileri olduğuna hemen göz atalım.

Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi
Bir diğer adı Üsküp Üniversitesi olan Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi; Balkanlar'ın gözde ülkesi Makedonya'da yer almaktadır. Makedonya Cumhuriyetinde kurulmuş ilk devlet üniversitesi Kiril i Metodi Üniversitesidir. Şuanda 21 fakülte 5 araştırma enstitüsü ve devasa bir kampüsü ile Makedonya’da eğitim camiasına hizmet vermektedir. Sınavsız ve uygun ücretlerle Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okuyabileceğiniz bu kurum, Makedonya'nın en iyilerindendir.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi
Rusya'nın en iyi devlet teknik üniversitelerinden biri olan Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi; Rusya’daki devlet üniversitesi geleneğinin en önemli temsilcilerinden birisidir. Rusya üniversiteleri arasındaki yarışmalarda sayısız ödülü müzesine götürmeyi başaran ADTÜ aynı zamanda ICO 9001:2000 sertifikasına sahip bir eğitim kurumudur. Çok seviyeli bir eğitim öğretim sistemini içerisinde bulunduran kurum aynı anda 2 fakülte eğitimi fırsatını öğrencilerine sunarak çift diploma kazanmaya kapı aralar.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi
Uygun fiyatlarla Bilgisayar Mühendisliği bölümü okuyabileceğiniz bir kurum olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi; 2009 yılında YÖK tarafından tanınmıştır. Tanınırlığının olması nedeni  ile özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanında Türk öğrencilerden çok talep görmektedir. Okul ücretleri eğitim kalitesinin yüksekliğine karşın çok düşüktür. Bakü yakınındaki kampüsü öğrencilerin kolay ulaşabildiği bir lokasyondadır. Eğitim dili Azerice ve Rusçadır. Tüm fakülteler ve bölümler için ilk yıl hazırlık zorunludur.

Yurt dışında bu bölümü en iyi şekilde okumak ve harika bir yurt dışı eğitimi deneyimi yaşamak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir veya bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız