DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Yurt Dışında Bilişim Mühendisliği Eğitimi Almak İster miydiniz?

Bilişim mühendisliği; bilgisayar donanımları, bilgisayar yazılımları ve ağ araçlarının kurulması, düzenlenmesi ve sürdürülmesiyle ilgili bir teknik alandır. Bilişim mühendisleri, bilgisayar mühendislerine benzer şekilde bilgisayar yazılımları yazar ve geliştirir, fakat aynı zamanda web sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesiyle de ilgilenir. Bir şirketteki teknolojik tüm aygıtların, tasarımların ve işleyişlerin yürütücüsü konumundadır. Bu anlamda, disiplinlerarası yeni nesil bir çalışma alanı olduğunu söyleyebiliriz. 

Yurt Dışında Okumanın Avantajları

Böylesi güncel, “hibrid” bir alanın eğitiminin, pek çok önemli kariyer kapısını açtığını söylemeye gerek yok herhalde. Zira, her sektörde bilgisayarlar, bilgisayar yazılımları ve ağ sistemleri aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Neredeyse her tür üretim ve dağıtım faaliyeti için bilişim mühendislerine ihtiyaç vardır. Bu alanda çalışanların farkını da, ilk elde elbette, alana dair aldıkları eğitim belirlemektedir. 

Yurt dışında bilişim mühendisliği okumak, tahmin edileceği üzere, Türkiye’de bu eğitimi almaktan çok daha avantajlıdır. Yeni bir tür teknik alan olmasından ötürü, bilişim mühendisliği alanının eğitimi Türkiye’de henüz yeterince gelişmiş bir odak olarak kendini gösterememektedir. Fakat yurt dışında mühendislik bölümleri hem okulların teknolojik donanımı, hem de uluslararası iş birlikleri sayesinde daha avantajlı hale gelmektedir. 

Bilişim mühendisliği eğitimini Makedonya’da, sınavsız başvuru yapabileceğiniz, oldukça uygun fiyatlara gelen, eğitim kalitesi de son derece yüksek olan 2 üniversitede alabilirsiniz. Şimdi kısaca sizlere o okullardan bahsedelim…

Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Bilişim mühendisliği okuyabileceğiniz Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip bir kurum olarak Avrupa’da tektir. Türkiye dışında Türkçe eğitim veren ilk üniversite olma onurunu taşımaktadır. Derslerin tamamı Türkçedir ve izlenen müfredat Türkiye eğitim müfredatına paraleldir. 47 Avrupa ülkesinde geçerli diploması olan kurumun eğitim programları Bologna sürecine de uygun olarak hazırlanmıştır. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Gostivar kentinde yer almaktadır. 

Uluslararası Struga Üniversitesi

2008 yılında kurulan yeni bir üniversite olmasına rağmen, kısa sürede bölgede adını duyurmuş ve özellikle ülkemizden giden öğrenciler arasında son derece popüler hale gelmiş bir üniversitedir. Bilişim mühendisliği eğitimi alabileceğiniz bu üniversite; Avrupa, Türkiye ve ABD’deki üniversitelerle önemli iş birlikleri içerisindedir. Struga kentinde yer almaktadır. 

Bize Ulaşın

Makedonya’da eğitim almak, Bilişim mühendisliği bölümünü okuyabileceğiniz okullar ve daha fazlası hakkında sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunun için online iletişim formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır.  

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız