DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Bulunan Bir Üniversiteye Kayıt Yaptırmak İçin Gerekli Şartlar

Pek çok kişi, yurt dışında üniversite okumak için çok büyük şartlar gerektiğini düşünmektedir. Ancak genel kanının aksine yurt dışında bulunan çoğu okula kayıt yaptırmak oldukça kolay bir durumdur. Özellikle  yurt dışında bulunan okullar, harç ücreti bakımından  yurt içine kıyasla neredeyse çok daha uygun bir fiyattadır. Bu okulların bulunduğu ülkelerin çoğunun da öğrenci dostu olduğunu belirtirsek, yurt dışında okumak oldukça avantajlı bir durumdur diyebiliriz.

Sadece Lise Diploması İle Kayıt Olabilirsiniz

Evet yanlış duymadınız. Yurt dışında bulunan çoğu saygın kuruma sadece lise diploması ile kayıt yaptırabilirsiniz. Bu durum özellikle üniversite sınavı stresi yaşayan öğrencilerimiz için oldukça kıymetli bir durumdur. Avrupa'da ya da dünyanın pek çok yerinde bulunan okullar, hayallerinizdeki bölümü okumanız için sizi bekliyor. Üstelik bu kurumlar dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamalarında üst sıralarda yer alan kaliteli kurumlardır. Peki bu okullar hangileridir? Özellikle Azerbaycan üniversiteleri bu konuda hem uygun fiyatta hem de sadece lise diploması ile eğitim alacağınız kurumların başında gelmektedir. Azerbaycan’da bir üniversiteye kayıt olabilmek için toplamda 12 yıllık eğitim görmüş olmak gerekir. Bazı üniversiteler adayların baraj puanı almış olmalarını şart koşmaktadır. Ancak çoğu üniversite için lise mezunu olmak yeterlidir.

Mühendislik Eğitiminde Dünya Markası: Azerbaycan Teknik Üniversitesi

1950 yılında kurulan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bologna kriterlerine uygun eğitim vermekte olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Üniversitede; 26 akademik alanda, 70 farklı uzmanlık programı için yaklaşık 6000 öğrenciye  eğitim verilmektedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi 2009 yılında YÖK tarafından tanınmıştır. Tanınırlığının olması nedeni  ile özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanında Türk öğrencilerden çok talep görmektedir. Okul ücretleri eğitim kalitesinin yüksekliğine karşın çok düşüktür. Bakü yakınındaki kampüsü öğrencilerin kolay ulaşabildiği bir lokasyondadır.

Azerbaycan'ın En Saygın Kurumu: Bakü Devlet Üniversitesi

46 farklı ülkeden, farklı üniversiteler ile işbirliği içerisinde olan Bakü Devlet Üniversitesi, bu işbirlikleri ile de uluslararası arenada varlığını kanıtlamanın basamaklarını adım adım ilerletmektedir. Moscow State University (Moscow), Tbilisi State University (Gürcistan), Rotterdam Erasmus University (Hollanda), Genoa University (İtalya), Uppsala University (İsveç), Warsaw University (Polonya), Bilkent University (Türkiye), Ortadoğu Technical University (Türkiye) , Cairo University (Mısır) bu üniversitelerden birkaç tanesidir. Bakü Devlet Üniversitesi çift dalda eğitim alma seçeneği de sunmaktadır. Türk öğrencilerin çok ilgi gösterdikleri üniversitenin 1500 yabancı öğrencisi bulunmaktadır.

Dünyanın en iyi okullarından birinde yurt dışı eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız