DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Burslu Okumak: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenci adaylarının tercih listelerinde sıklıkla yer alan bir ülke. Kaliteli eğitim ve birçok kişinin bütçesine uygun yaşam giderleriyle, gezilip görülesi coğrafyası ile gerçekten cazip bir yer. Biz de Draft Eğitim olarak gerek bilgilendirme metinlerimizde, gerek aktif danışmanlık hizmeti süreçlerimizde bu ülkeyi ve okullarını her zaman öneriyoruz. Bugün bu güzel ülkeyle ilgili öne çıkarmak istediğimiz konulardan biri de, buranın yurt dışında burslu okumak isteyen öğrencilere de hitap edebiliyor olması. 

Türkiye’den gidecek öğrenciler için Makedonya; Türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirleri, bölgeleriyle de ilgi çekiyor. Yurt dışında üniversite okumak isteyenlerin en çok akıllarına takılan süreçlerden biri de başka bir ülkede yaşamaya adapte olmakta zorlanmak olabiliyor. Bu sebeple de öğrenciler, Azerbaycan gibi anadili Türkçe’ye çok yakın olan ülkeleri tercih etmek isteyebiliyorlar. Makedonya’da eğitim de bazı okullarda Türkçe verilebildiği için Türk öğrenciler Makedonya’da eğitim almayı da kendileri için ciddi olarak gözden geçirmeli diye düşünüyoruz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Fakat bugünkü konumuz, Makedonya’da eğitim almak isteyenler için özellikle önerdiğimiz Uluslararası Balkan Üniversitesi. Öncelikli önerilerimizden biri olan bu okulun sunduğu pek çok güzel fırsat var. Özellikle sınavsız öğrenci kabul etmesi, uluslararası düzeyde İngilizce eğitim veriyor olması, ülkemiz YÖK’üyle denklik programının bulunmaması, Türkiye’deki eğitim müfredatına paralel bir müfredatı takip etmesi, öğrenciler için en büyük fırsatlardan yalnızca birkaçı. Bunların dışında okulun en cazip özelliklerinden biri de başvuran öğrencilere %100 burs imkanı tanıması.

Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Makedonya’nın başkenti olan Üsküp şehrinde yer alıyor. Okulda özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunuyor. Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda yüksek eğitim imkânı sunuluyor. Üniversite, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır. 

Makedonya’da %100 burs imkanlarıyla uygun ve kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımız sizleri bekliyor. Bize sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız