DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Burslu Okuyabileceğiniz  Ülkeler

Eğer siz de yurt dışında üniversite okuma hayallerinizi, harç ücretlerini ödeyememe ihtimalinden dolayı erteliyorsanız, size güzel bir haberimiz var. Yurt dışında okurken burs alabileceğiniz kaliteli ve saygın okullar mevcuttur. Yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen çoğu öğrencinin en büyük hayali, prestijli ve kalifiye bir üniversitenin onlara burs vermesidir. Fakat bu hayali gerçekleştirmenin her zaman kolay olmadığı sıkça düşünülür. Belirtmek gerekir ki bu düşünce son derece yanlıştır. Üniversitelerin burs seçeneklerinin ve aday öğrencilere burs verme şartlarının farklı ölçütlere göre değişmesine rağmen, yurt dışında bulunan üniversitelere yapılan burs başvurularında tüm giriş şartları yerine getirildiği takdirde burs sahibi olabilirsiniz. Peki hangi okullarda burslu eğitim alabilirsiniz? 

Almanya'da Kaliteli Bir Eğitim Alırken Burslu Okumaya Ne Dersiniz?
Almanya'da bulunan bazı okullarda, kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da burslu okuyabilirsiniz. Almanya’da bulunan devlet üniversitelerinin fonu, tamamıyla devlet tarafından sağlandığı için bu üniversiteler ücretsizdir. Ve yabancı öğrenciler için de harç ücreti bulunmamaktadır. Almanya’daki öğrencilerin yalnızca %5,5’i özel üniversitelerde eğitim almaktadır fakat yeteneğe ve akademik başarıya göre bu üniversiteye bağlı veya Alman iş adamlarına bağlı özel kurumlar seçkin öğrencilere burs sağlamaktadırlar. 

Almanya'da Öğrenciyken Çalışma Fırsatı
Almanya’nın size vereceği öğrenci vizesi sayesinde haftada 20 saati ve yılda 120 iş gününü aşmamak kaydıyla okurken çalışabilirsiniz. Ancak bunun için Almanya’da uluslararası öğrenciler için belirlenen yasal çalışma sınırlarına uymanız çok önemlidir. Almanya’da öğrenci vizesiyle elde edeceğiniz çalışma hakkıyla vergiye tabi olmadan elde edeceğiniz gelirin üst sınırı aylık 450 Euro civarındadır ki bu Almanya’daki bir öğrencinin ihtiyaçlarını karşılaması için gayet makul bir rakamdır. Almanya’daki öğrencilerin %68’i okurken çalışarak kendilerini finanse etmektedirler. Saat üzeri çalışıldığı takdirde öğrencilerin saat ücreti 10-14 Euro arasında olmaktadır. Eğer anlaşmalı olarak çalışılıyorsa haftalık 20 saat iş için ayda 800-1000 Euro arasında maaş verilmektedir ki bu rakam sayesinde Almanya’daki eğitim hayatınız fevkalade geçebilir. Almanya’da çalışan öğrenciler gelecekteki iş pratiklerine destek olabilmek adına çoğunlukla bölümleriyle ilgili bir alanda veya bir firmada çalışmaktadırlar. 

Okullar hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 1 Haziran itibari ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Ya da hemen şimdi online iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız