DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Bütçenizi Zorlamadan Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

Yurt dışında bulunan pek çok kaliteli üniversite, bugün artık yurt içine kıyasla neredeyse daha uygun bütçeli bir eğitim imkanı sunmaktadır. Özellikle Polonya, Azerbaycan, Ukrayna, Makedonya ve Macaristan'da bulunan üniversiteler kaliteli eğitimlerinin yanında uygun harç ücretleri ile de ün salmıştır. Bu ülkelerin yaşam maliyetleri de öğrenciyi zorlamayacak düzeyde olduğu için, yurt dışında bir eğitim almak her açıdan daha avantajlı bir durumdur diyebiliriz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu okulların eğitim düzeylerinin ne derece kaliteli olduğudur. Aşağıda sıralayacağımız tüm okullar, dünyanın ve Avrupa’nın en kaliteli okulları olarak kendilerini göstermiştir.

Dünyanın En Kaliteli İlk 1000 Üniversitesi Arasında Yer Alan Lodz Üniversitesi

Lodz Üniversitesi, dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi sıralamasında kendine yer bulmuş bir okuldur. Kurum 1945 yılında kurulmuştur. Üniversitede 12 fakültede, 45′den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim verilmektedir. Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. Bu saygın kurumun eğitim ücretleri yıllık yaklaşık 2500 Dolar civarındadır. Üniversitede ayrıca yüksek lisans seçeneği de bulunmaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi'nde Muhteşem Bir Eğitim Sizi Bekliyor

Dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi sıralamasında yer alan bir diğer okul, Kiev Politeknik Üniversitesi'dir. Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur. Okulda 19 fakülte, Kiev Polytechnic institute, Kiev Politeknik Üniversitesi 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversitedir. Kurumun yıllık harç ücretleri yaklaşık 2000 Dolar civarındadır.

Hem Ekonomik Hem Kaliteli Bir Üniversite: Bakü Slavyan Üniversitesi

Bakü Slavyan Üniversitesi, Azerbaycan'ın en kaliteli okullarından biridir ve yıllık harç ücreti yaklaşık 710 Dolar'dan başlamaktadır. 1946 yılında kurulmuş olan Azerbaycan Öğretmen Enstitüsü, 2000 yılında Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev’in talimatı ile oluşturulan profesör kadrosu ile üniversite statüsüne geçmiş ve Slavyan Üniversitesi adını almıştır. Bakü Slavyan Üniversitesi hem kaliteli eğitimi hem de ekonomik olması nedeniyle, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biridir. Özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler konularında verdiği eğitim ile bu alanlarda uzmanlaşma olanağı sağlamaktadır. Çift dilli eğitim programları sunması, dünyadan birçok öğrenci tarafından daha fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

Gördüğünüz üzere yurt dışı üniversiteleri sanıldığı kadar pahalı değillerdir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız