DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Denizcilik Eğitimi Veren  Kaliteli Üniversiteler Hangileridir?

Denizcilik eğitimi, ülkemizde verildiği kadar yurt dışındaki üniversitelerde de verilmektedir. Yurt dışında denizcilik eğitiminin birçok alt bölümü ve dalı vardır. Deniz Coğrafyası ve Hidroteknolojik Cihazlar, Deniz Hukuku, Deniz Liman İşletmeciliği, Deniz Limanı Mühendisliği, Deniz Seyrüsefer, Deniz Ulaştırma Ekonomisi, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği, Deniz ve İç Su Yolları, Denizcilik Mühendisliği bu bölümlerden yalnızca birkaçıdır. Peki yurt dışında denizcilik eğitimi veren kaliteli kurumlar hangileridir?

Milano Bicocca Üniversitesi - Deniz Bilimi
Milano Bicocca Üniversitesi, Avrupa'da Deniz Bilimi eğitimi alabileceğiniz kaliteli bir kurumdur. Milano Bicocca Üniversitesi, kurulduğu günden beri Avrupa ve dünyanın diğer yerlerindeki üniversitelerle bağlantı kurarak sınırlarının ötesine uzanmayı istikrarlı bir politika olarak sürdürmektedir. Bicocca Üniversitesi, THE Times Higher Education tarafından açıklanan 50 yaş altındaki en iyi 150 üniversite arasında 55. Sırada olup 14 bölümünden 11’i “mükemmeliyet” derecesiyle nitelendirilmektedir.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi - Deniz Liman İşletmeciliği
Odessa, Ukrayna’nın denize açılan kapısı olarak bilinir ve Ukrayna’nın denizcilik sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. 80 yıl önce Odessa’da kurulan “Vodniy Enstitüsü” adlı Su Taşımacılığı Enstitüsü, bunun kanıtlarından biridir. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, tüm eğitim düzeylerinde (Lisans, Uzmanlık, Yüksek Lisans) mezun veren çok yönlü bir eğitim kurumudur. ONMU mezunları, deniz ve nehir gemiciliği sektörlerinin her alanında görev alabilirler.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi - Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği
Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünü okuyabileceğiniz Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi; bilimsel araştırma faaliyetleriyle, bölgesel ve küresel ekolojik sorunlarla yakından ilgilenen hümanist ve çevreci bir eğitim kurumudur. Klasik ve modern eğitim tesislerini bir araya getiren kurumdaki eğitim süreci boyunca öğrencilere üniversite yurtlarında konaklama garantisi verilmektedir. Kurumun uluslararası statüdeki öğrenci derneği etkinlik, faaliyet ve festival çalışmalarında sürekli bir aktifliğe sahiptir. Çok kültürlü ve barışçıl bir atmosferin hüküm sürdüğü bu üniversitenin öğrencisi olmak akademik bir ayrıcalıktır. Kurum aynı zamanda sahip olduğu uluslararası partnerler sayesinde global bir eğitim olanağını da öğrencilerine garanti etmeyi başarır.

Yurt dışında denizcilik eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız