DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Slovenya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Devlet Üniversitesi Okumak Mümkün Mü?

Yurt dışında üniversite eğitimi almak, Türk öğrencilerimiz açısından oldukça uygun bir seçenektir. Hem bazı okulların harç ücretlerinin düşük oluşu, hem bazı ülkelerin yaşam koşullarının ve maliyetlerinin neredeyse ülkemiz ile aynı oluşu, hem de okulların başarısı göz önüne alındığında, yurt dışında okuyor olmak daha avantajlı hale gelmektedir. Ayrıca bir çok okul sınavsız eğitim vermekte olup, öğrenciler üniversite sınavı derdinden muaf olmaktadır. Yazımızın başlığında geçen sorunun cevabını şimdiden verelim. Yurt dışında devlet üniversitesi okumak elbette mümkün.

Uygun Fiyatlı Üniversitelerde Eğitim İmkanı
Yurt dışında üniversite okumak, pek çok Türk vatandaşı öğrencimizin gerçekleştirmek istediği hayallerden biri olmalı. Ancak şunu belirtmek gerekir ki, yurt dışında bulunan kurumlarda iyi bir eğitim almak sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Zira bu kurumların harç ücretleri, neredeyse ülkemizdeki kurumlarla aynı ve hatta daha uygun fiyatlıdır. Özellikle kaliteli eğitimleri ve uygun harç ücretleri ile ön plana çıkan ve yurt dışında yer alan devlet üniversiteleri, yurt dışında üniversite okumak isteyen Türk vatandaşı öğrencilerimiz için oldukça uygun kurumlar arasında yer almaktadır. 

Yurt Dışında Sınavsız Eğitim
Avrupa'nın ve dünyanın pek çok yerinde bulunan ve genellikle sınavsız bir şekilde başvuruda bulunabileceğiniz devlet üniversiteleri; ulusal temellere dayanan, devlet tarafından fonlanan ve dünyaya entegre olmuş yükseköğretim kurumlarıdır. Bulundukları ülkenin kültürel atmosferine ve modern yapısına uygun olarak eğitim hayatını sürdüren bu prestijli okullar, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilere geniş imkanlar ve seçenekler sunarak, yurt içindeki devlet okullarına kıyasla vizyonu çok daha geniş bir yelpazede eğitim vermekte ve öğrenci yetiştirmektedir. Özellikle İngiltere, İtalya, İspanya, Polonya, Makedonya, Ukrayna, Rusya, Almanya, Azerbaycan gibi eğitim ve öğretim hayatına oldukça önem veren ülkelerde yer alan bu kurumlar pek çok önemli bilim insanını, sanatçıları, doktorları, mimarları ve mühendisleri yetiştirmiş ve adından prestijli bir şekilde söz ettirmiştir. 

Dünya standartlarına göre planlanmış kaliteli akademik müfredatı ve saygın akademik personelleri ile yurt dışında bulunan devlet okulları, kariyer hedefi yüksek öğrenciler için oldukça kalifiye kurumlar arasında yer almaktadır. Siz de bu kurumlar sayesinde vizyonunuzu geliştirebilir ve kariyerinizi en sağlam adımlarla şekillendirebilirsiniz. Okullarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız