DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Dil Öğrenmek İçin  5 Muhteşem Neden

Bir dilin teorisini öğrenmek için ne yapmak gerekli? Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yabancı dil en iyi yurt dışında öğrenilir. Elbette evinizde çalışarak ya da şehrinizdeki bir kursa giderek de dil öğrenebilirsiniz. Ancak dil öğrenimini yurt dışında yapmak size birçok avantajın yanında pek çok deneyim kazandırır. Dilerseniz bunu daha da detaylandıralım. İşte size yurt dışında dil öğrenmek için 5 neden.

1. Dile Tamamen Dalmış Olacaksınız
Öğrenmeye çalıştığınız dilden tam anlamıyla kaçınmanın bir yolu yok. Ev sahibi ailenizle konuşmaktan ve yerel TV şovlarını izlemekten, restoranlarda yemek siparişi vermeye ve hatta şehirdeki reklamları okumaya kadar, yerel kültürle her etkileşim, kelime bilginize yeni kelimeler ekleyecek ve öğrendiğiniz dili anlamanızı derinleştirecektir. Kısacası yurt dışında öğrenmeye çalıştığınız dile sürekli olarak maruz kalacağınız için öğrenme hızınız buna bağlı olarak artacaktır.

2. Yeni ve Farklı Birçok Arkadaş Edineceksiniz
Dünyanın birçok farklı yerinden gelen uluslararası öğrencilerin bulunduğu bir sınıf ortamında yeni ve farklı birçok arkadaş edinebilirsiniz. Hepinizin kesinlikle ortak bir yanı vardır: öğrenmeye çalıştığınız yeni diliniz! Bu sayede birbirinizi daha iyi tanımaya ve anlamaya çalışabilir ve yeni dostlukların kapısını aralayabilirsiniz. 

3. Farklı Bir Hayat Deneyimi Sizi Bekliyor
Sadece bir dil öğrenmiyorsunuz, tamamen yeni bir kültürde nasıl hayatta kalacağınızı öğreniyorsunuz. Nereye giderseniz gidin, yerel yaşam evinizden farklı olacaktır. Ayrıca dışarıda keşfedilmeyi bekleyen onlarca müze, sanat galerisi, tarihi yapı, kütüphane, kitapçı ve alışveriş merkezi sizi bekliyor!

4. CV'niz İçin Önemli Bir Kriter
Her şeyden önce, bir dil öğrenmek gelecekteki işverenleriniz için harika görünüyor. Bu süreç odaklanabildiğinizi, kendinizi çalışmalarınıza adayabildiğinizi ve yabancı bir dili öğrenmeyi başarabilecek süper harika bir beyne sahip olduğunuzu gösterir. Şimdilerde herkes yabancı dil biliyor ama bunu kaçı yurt dışında aldığı bir eğitimle taçlandırdı? Yurt dışında alacağınız dil eğitimi sizi rakiplerinizden bir adım öteye geçirecektir.

5. Seyahat Et Özgürlüğü Yaşa!
 Yurtdışında bir dil öğrenmek (neredeyse) büyük bir tatil olarak düşünülebilir. Elbette, sınıfa gitmeli ve çalışmalısın, ama aynı zamanda zamanını yeni arkadaşlarla yepyeni bir şehri keşfederek geçirebilirsin! Aslında, kapınızın önünde keşfedilmeyi bekleyen yepyeni bir ülke var. Bu ülke bir de Schengen ülkesi ise şimdiden sana bol şans diliyoruz!

Yurt dışında dil eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız