DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Diş Hekimliği Eğitimi İçin  Tercih Edebileceğiniz Üniversiteler

Diş hekimliği, günümüzün en prestijli mesleklerinden biri olup saygınlığını gelecekte de artırarak koruması beklenen disiplinlerden biridir. Öyle ki Amerika’da yapılan çalışmalarda Diş hekimliği en saygın ilk beş meslek arasında dördüncü sıradadır. Diş hekimliğinin prestijli statüsü, diş hekimlerinin kazandıkları gelire de yansımıştır. Yine Amerika’da yayınlanan başka bir çalışmaya göre, 2014 rakamları baz alındığında diş hekimleri yılda 180.000 dolar kadar kazanabilir. Bu rakam, Ekim 2019 dolar kuruna göre tam 2 milyon 170 bin Türk Lirasına karşılık gelmektedir. Peki yurt dışında Diş Hekimliği eğitimi için tercih edebileceğiniz üniversiteler hangileridir?

Uygun Maliyetleri İle Rusya'da Diş Hekimliği Okuyun

Rusya özellikle öğrenci dostu olması ile bilinen bir ülkedir. Burada bulunan pek çok üniversite Avrupa standartlarında olup dünyanın en iyi yurt dışı eğitimlerinden birini vermektedir. 1724 yılında kurulmuş St. Petersburg Devlet Üniversitesi, 398 ana eğitim dalında, 30 bin kadar öğrenciye eğitim vermektedir. EECA sıralamasına göre 4, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasına göre 235. sırada yer alan bu okulun 450 ortak üniversite ile 1500 kadar anlaşması bulunmaktadır.

Polonya'da Harika Bir Yurt Dışı Eğitimi Sizi Bekliyor

Bu cazip ülkede Diş Hekimliği eğitimi alınabilecek en iyi eğitim kurum Jagiellonian Üniversitesi’dir. Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından birisi olan ve tarihi Krakow şehrinde bulunan üniversite 12 Mayıs 1364 yılında kurulmuştur ve bu tarihten beridir faal eğitim vermektedir. Eğitim dili İngilizce olan ve kuruluşundan bu yana uluslararası bir kurum olmuş üniversite Polonya’nın eğitim konusundaki konumunu koruyarak Avrupa’nın entelektüel mirasına büyük katkılarda bulunmuştur. Kopernik gibi tarihte önemli bir yere sahip olan isimlerin eğitim gördüğü Jagiellonian Üniversitesi günümüzde 16 fakülteden oluşmaktadır ve 4.000’den fazla öğretim görevlisiyle 80’den fazla çalışma alanında 40.000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Polonya’da bünyesinde üç Tıp fakültesi bulunduran tek üniversite olan ve modern laboratuvarları bünyesinde bulunduran JU, yüzlerce yıllık geleneğini modernizmin etkililiği ile birleştirerek dişçilik alanında sağlam bir yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrencileri cezbetmektedir.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve merak ettiğiniz soruların cevabını en doğru kaynaktan almak için Draft Yurtdışı Eğitim'in uzman eğitim kadrosu ile İzmir, Ankara ve İstanbul'da görüşebilir ve eğitiminizi en doğru şekilde başlatabilirsiniz. Uzman danışmanlarımızdan ücretsiz kariyer danışmanlığı hizmeti almak için hemen iletişime geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız