DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Diş Hekimliği Okumak

Yurt dışında Diş Hekimliği bölümü okumak bir çok açıdan avantajlı bir seçenektir. Üniversitelerin eğitim kalitesini, yaşam koşulları açısından uygun maliyetler sunan ülkeleri, sadece lise diploması ile kayıt alan üniversiteleri baz aldığımız zaman yabancı bir ülkede eğitim almak elbette oldukça değerli bir tercihtir. Özellikle üniversite sınavından yeterli puanı alamayan öğrencilerimiz için tercih edilen yurt dışı kurumları, bugün prestijli eğitimi ve saygın akademik kadrosu ile göz doldurmaktadır. Peki kalifiye eğitimleri ile adını duyuran yurt dışı okulları hangileridir?

Plovdiv Tıp Üniversitesi - Bulgaristan

Öğrenci dostu ülkelerin başında gelen Bulgaristan, gerek yaşam koşullarının uygun oluşu gerekse ülkemize olan yakınlığı açısından oldukça tercih edilen bir ülkedir. Ülkenin önde gelen Tıp okulu Plovdiv Tıp Okulu'dur. Plovdiv Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak 1945 yılında kurulmuştur.  1972 yılında Plovdiv Tıp Akademisi adını almıştır ve 1974 Diş Hekimliği Fakültesi kurulmuştur. Kurum, 1997 tarihinde Plovdiv Tıp Üniversitesi olmuştur.

Uluslararası Struga Üniversitesi - Makedonya

Kültürünün Türk kültürüne olan benzerliği ile dikkat çeken ve yurt dışında eğitim almak isteyenlerin uğrak noktalarından olan Makedonya'nın en iyi kurumlarından biri olan Uluslararası Struga Üniversitesi, Diş Hekimliği okumak isteyenler için oldukça ideal bir tercihtir. Makedonya’nın güney doğusunda  Ohri gölü kıyısında yer alan Struga kentinde bulunan Struga üniversitesi 2008 yılında kurulmuştur. Başlangıçta sadece 3 bölümle bir kolej olarak eğitime başlayan okul daha sonra açtığı 2 bölümle üniversite olarak eğitim vermeye devam etmektedir.

Odessa Tıp Üniversitesi - Ukrayna

Öğrenci dostu bir diğer ülke olan Ukrayna'nın en önemli Tıp kurumlarından biri olan Odessa Tıp Üniversitesi, harç ücretlerinin uygun oluşu ile göz doldurmaktadır. 1991’de Ukrayna bağımsızlığını ilan ettikten sonra, Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi olarak 4. Seviye akreditasyona sahip olan en iyi tıp üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Uluslararası ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Bu yüksek eğitim kalitesinden dolayı, yetiştirdiği öğrenciler ve uzmanlar dünya standartlarındadır.

Yurt dışında Tıp eğitimi almak ve kayıt şartları hakkında detaylı bilgi edinmek için online iletişim formundan bizlere ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız