DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında  Eczacılık Eğitimi Nereden Alınır?

Eczacılık, uzun zamandır revaçta olan ve tıp ile beraber insan sağlığını koruyan bir meslek dalıdır. En az doktorluk kadar değerli bir alan olan eczacılık, doktorluğa kıyasla sağladığı mesleki bağımsızlığın daha yüksek olmasıyla da bilinir. Bunun dışında mezunlarına tatmin edici maddi imkanlar da sunan eczacılık, eğitim sürecinden sonra sizi işsiz bırakmayacak bölümlerin arasında yer almaktadır. Ancak bu bölümün yüksek öğrenimini Türkiye’de görmek özellikle sınav sisteminin zorluğundan ve alanın teorik altyapısına kaynaklık eden farmakoloji biliminin yurt içindeki seviyesinden dolayı çok da avantajlı değildir. Bu sebepler çok sayıda öğrenciyi yurt dışında eczacılık eğitimi almaya itmektedir. Bu yazımızda yurt dışında eczacılık eğitimi alabileceğiniz okulları sıraladık.

Lodz Tıp Üniversitesi - Polonya
Yurt dışında eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri şüphesiz ki Polonya'dır. Lodz Tıp Üniversitesi, 1 Ekim 2002’de Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi olmak üzere iki tıp fakültesinin birleşiminden doğmuştur. Lodz Tıp Akademisi’nin kuruluşu 24 Ekim 1949 tarihine uzanmakta olup Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık fakültelerinin Lodz Üniversitesi’nden ayrılmasıyla kurulmuştur. Üniversitede yaklaşık 1.600 akademisyen ve eğitim personeli görev yapmaktadır. Bunların 300’ü bağımsız araştırmacı, 170’i profesör, 190’ı doçent ve yardımcı doçent, 900’ü ise doktora seviyesinde akademisyendir. 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi - Azerbaycan
Kardeş ülke Azerbaycan, yurt dışı eğitim için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim veren 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen, tüm öğrencilerin üst seviyede eğitim alması için çalışmalarına büyük bir özenle devam etmektedir. Üniversite teorik eğitim alanında yüksek standartlara sahip olduğu gibi uygulama açısından da çok seçenekli bir eğitim modeline sahiptir. Öğrencilere okul bünyesinde verilen eğitim dışında, Bakü ve çevresinde yer alan hastane, klinik ve doğumevlerinde de eğitim görme imkanı sağlanmaktadır.

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi - Rusya
Tıp eğitiminde 200 yıllık tecrübesiyle, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya'nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de KDTÜ bünyesinde eğitim görmektedir. Uluslararası eğitim, KDTÜ'nün önceliklerinden biridir.

Yurt dışında eğitim hakkında daha fazla bilgi edinmek ve uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız