DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim:  Darmstadt Teknik Üniversitesi

Almanya'nın önde gelen teknik üniversitelerinden biri olan Darmstadt Teknik Üniversitesi; yurt dışında kaliteli bir teknik üniversite eğitimi almak isteyenler için biçilmiş bir kaftandır. Darmstadt Teknik Üniversitesi 1883 yılında açtığı Elektrik Mühendisliği Fakültesi ile dünyada Elektrik Mühendisliği alanında eğitim veren ve fakülte açan ilk üniversite olma ünvanını taşımaktadır. Albert Einstein’ın da bir sözünde önerdiği bu üniversiteden mezun olan insanların kazandığı 2 adet Nobel ve 2 Leibniz ödülü bulunmaktadır. Üniversitenin Türkiye de dahil bir çok saygın kurum ile ortak işbirliği bulunmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye'de işbirliği ve proje çalışmaları yürüttüğü partner okullardır. 

Üniversite Hakkında
Almanya'nın önde gelen saygın üniversitelerinden biri olan TU Darmstadt, "Almanya'nın Silikon Vadisi" olarak da bilinen IT-Cluster Rhine-Main-Neckar'ı kurmuştur. Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz ve Goethe Üniversitesi Frankfurt ile burada ortak çalışmalar yürütmektedirler. TU Darmstadt ve Alman Yapay Zeka Araştırma Merkezi, Alman "Federal Hükümetin Yapay Zeka Stratejisi" nin ortağı olarak seçildi. Kurum ayrıca Avrupa'daki siber güvenlik konusunda en büyük araştırma enstitüsü olan ATHENE'yi işletmektedir. Darmstadt Teknik Üniversitesi'nin amblemi, Yunan mitolojisinde akıl, sanat, strateji, barış ve savaşın tanrıçası Athena'ya ithaf edilmiştir ve tasarımcısı dünyaca ünlü İsviçreli grafiker Hermann Eidenbenz'dir.

Makina Mühendisliği Alanında Lider
Darmstadt Teknik Üniversitesi Almanya’nın en saygın teknik üniversitelerinin içinde bulunduğu TU9 adı verilen bir ağın parçasıdır ve Makine Mühendisliği alanında dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer alır. TU Darmstadt QS 2019 dünya üniversiteler sıralamasına göre Makine Mühendisliği alanında dünyada ilk 100 üniversite arasında yer almaya hak kazanmıştır. TU Darmstadt’ta toplamda 25.889 öğrenci öğrenim görmekte ve bunların yaklaşık %18’ini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Ayrıca 2.593 kişilik öğretim kadrosu bulunan okula 253 kadın ve 56 erkek olmak üzere toplamda 309 profesör görev almaktadır. Toplamda 5 mevkide eğitim verilen üniversitenin 164 binası bulunmakta ve bu binalardaki 13 fakültede toplam 113 programda eğitim verilmektedir.

Kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız