DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim:  Göttingen Üniversitesi

Göttingen Üniversitesi; Almanya'nın Göttingen şehrinde yer alan kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Göttingen Üniversitesi 1734 yılında Büyük Britanya Kralı II. George tarafından kurulmuş  ve aydınlanma ideallerine ulaşmak amaçlanmıştır. Üniversite, Aşağı Saksonya eyaletinin en eski üniversitedir ve yine bu eyalette en büyük öğrenci kitlesine sahip üniversite konumundadır. Almanya'nın önde gelen saygın kurumlarından biri olan üniversite aynı zamanda uluslararası üne sahip bir araştırma üniversitesidir ve kurum  bilim, demokrasi, hoşgörü ve adaletin sosyal sorumluluk değerlerine kendini adamıştır. 
 
Nietzsche'nin Değer Verdiği Bir İsim
Göttingen Üniversitesi, birçok tanınmış isme eğitim vermiştir. Bununla birlikte üniversitede birçok tanınan değerli isim de eğitim vermiştir. Örneğin; üniversite'nin en eski ünlü mensubu, Nietzsche'nin çok değer verdiği bir matematik ve fizik profesörü olan Georg Christoph Lichtenberg'dur. Lichtenberg, 1769'da Göttingen'de Almanya'da ilk açılan deneysel fizik kürsüsüne getirilmiştir. Alexander von Humboldt ve daha sonra Berlin Üniversitesi'ni (şimdiki adıyla Berlin Humboldt Üniversitesi) kuran Wilhelm von Humboldt 18. yüzyılın sonlarında Göttingen Üniversitesi'nde okumuşlardır. Aynı dönemde Grimm Kardeşler burada Dilbilimi, Tarih, Hukuk dersleri vermişler ve ilk Almanca sözlüğünü bu kurumda hazırlamışlardır. 1809 yılında filozof Arthur Schopenhauer  Göttingen Üniversitesi'nde öğrenci olmuş; Felsefe ve Psikoloji alanlarında dersler almışlardır. Kurum, tüm bu özellikleri ile Almanya’nın tarihi ve geleneksel enstitülerini temsil eden bir üniversite konumundadır. 2018 yılı Ağustos ayı itibarıyla üniversiteden mezun olan, üniversitede profesörlük yapmış ya da araştırmacı olarak görev almış insanlar toplamda 45 Nobel ödülü kazanmıştır.

Göttingen Bilimler Akademisi
Tüm bunların dışında, üniversite, Göttingen'de bulunan Bilimin Geliştirilmesi için Max Planck Topluluğu ve Gottfried Wilhelm Leibniz Bilimsel Topluluğu gibi büyük araştırma enstitüleriyle güçlü bağlantılar kurmaktadır. Son olarak,  yaklaşık 8 milyon medya birimiyle Göttingen Eyaleti ve Üniversite Kütüphanesi, Almanya'daki en büyük kütüphaneler arasında yer almaktadır. Göttingen Üniversitesi'nin kütüphanesi aynı zamanda 1751'de kurulan Göttingen Bilimler Akademisi'nin ve Aşağı Saksonya eyaletinin de kütüphanesidir ve 8 milyon adet eser arşiviyle Avrupa'nın en büyük koleksiyonlarından birine sahiptir. 

Üniversitemiz hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız