DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim:  Istituto Secoli Milano

Istituto Secoli, 1934 yılında İtalya'da kurulmuş olup Moda ve Tasarım alanında profesyoneller yetiştirmeyi hedefleyen bir tasarım okuludur. Istituto Secoli, şehrin tam kalbinde yer alan Porta Venezia bölgesindeki tarihi bir binada yer almaktadır. Bu alanda pek çok avant-garde mekân bulunmakta olup Montenapoleone üzerinden 'moda meydanına' yürüme mesafesindedir. Spazio Oberdan adlı çok işlevli merkez çok kısa bir mesafededir ve bu merkez çağdaş sanat ve fotoğraf sergilerinin yanı sıra önemli sinema gösterimlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Okul, Milano'nun en eski kent müzesi olan Doğa Tarihi Müzesi'ne ev sahipliği yapan ünlü "Indro Montanelli" bahçelerinin tam karşısındadır.

Moda Ve Tasarım Alanında Dünya Markası
Istituto Secoli; dünyanın dört bir yanından endüstriyel kalıp yapımı ve hazır giyim tasarım/planlaması yapmak isteyen öğrencileri ağırlamaktadır. Kurumun başarılı eğitimleri, önemi ve itibarı yıllar içinde uluslararası bir boyuta uzanmıştır. Son akademik yılda öğrencilerin% 45'i dünyadaki 30 farklı ülkeden gelen öğrenciler ile şekillenmiştir. Akademik derslerin yanı sıra Istituto Secoli, edinilen bilginin benzersizliği sayesinde, firmalar tarafından iç eğitim ve organizasyon ortağı olarak görülmüştür. Istituto Secoli'de sunulan akademik kurslar, yaratıcı ve profesyonel gelecek nesillere yönelik olarak tasarlanmıştır. 

Kurslar ve eğitim programları, yaratıcı fikirden pratik gerçekleştirmeye kadar moda koleksiyonlarının planlanması hakkında öğrencilere tam bir eğitim sunmaktadır. İngilizce ve İtalyanca olarak verilen eğitim programları arasında Modelcilik - Kadın Giyim, Moda Tasarımı, Modelcilik ve Dikim - Erkek Giyim, Moda Tasarımı, Modelcilik ve Terzicilik - Kadın Giyim, Modelcilik - Erkek Giyim vb. bölümler bulunmaktadır. 

Üniversite Hakkında
Enstitü büyük ve aydınlık sınıflara sahiptir ve hem öğretim hem de öğrenilenleri uygulamaya koymak amacıyla tüm yeni nesil makine ve yazılımlarla donatılmıştır. Rahat çalışma alanları, seçkin öğrenci profili ve uzun yıllar boyunca geliştirilip iyileştirilen özgün öğretim yöntemi, öğrenci ve öğretmen arasında yakın ve işbirliğine dayalı bir ilişkinin kurulmasına olanak tanır. Bu yaklaşım muazzam bir katma değer yaratmaktadır.
 
Üniversite hakkında çok daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız