DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim:  Roma Sapienza Üniversitesi

Roma Sapienza Üniversitesi; İtalya'nın önde gelen üniversiteleri arasında gösterilmektedir. İlk adı “Studium Urbis” olan Roma Sapienza Üniversitesi, 1303’te Papa Boniface VIII tarafından kurulmuş olup İtalya’nın en eski devlet üniversitelerinden biridir. Üniversite, 1660’ta yeni binasına taşındıktan sonra Sapienza olarak anılmaya başlamıştır. Avrupa'nın öğrenci sayısı olarak en büyük ve Roma'nın en eski üniversitesi olan üniversitenin ismi, "bilgelik" anlamına gelen Sapienza kelimesinden gelmektedir. Okulun eğitim dili İtalyanca ve İngilizce’dir. Bir çok programda eğitim imkanı sunan kurumun bölümleri arasında Performans Sanatı ve Bilimi, Mimarlık, Hemşirelik, Biyobilişim, Kimya, İletişim, Tasarım, Felsefe, Eczacılık, Hukuk, Mühendislik ve daha pek çok bölüm bulunmaktadır.

Dünya Sıralamalarında Kendine Yer Bulmuş Saygın Bir Kurum: Roma Sapienza
Üniversite bir çok dünya sıralamasında üst sıralarda kendine yer edinmiştir. 2016 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) listesinde Sapienza Üniversitesi, dünyadaki en kaliteli üniversitelerin ilk % 3'ü arasında yer almaktadır. 2018 yılında okulun Klasikler ve Antik Tarih projesi, QS World University Ranking tarafından 1. seçilmiştir. 2016 yılında Dünya Üniversite Sıralaması Listesi'nde ise dünyanın en iyi 90. ve İtalya'nın en iyi 22. üniversitesi olarak kendine yer edinmiştir. Roma’nın merkezinde bulunan Sapienza Üniversitesi, ana tren istasyonu Termini’ye yürüme mesafesindedir. Okulun bir çok kampüsü bulunmaktadır ancak ana kampüs Termini istasyonu yakınında 44 hektarlık (110 dönüm) alanı kapsayan bölgede yer almaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan kütüphanelerin en büyüğü Papa VIII. Alexander tarafından 1667 yılında inşa edilen Alessandrina Üniversite Kütüphanesi'dir ve 1,5 milyon eseri barındıran oldukça büyük ve geniş kapsamlı bir kütüphanedir. 

Avrupa'nın En Büyük Üniversitesi
Sapienza Üniversitesi, 115.000 öğrencisi ile Avrupa’nın en büyük üniversitesidir. Bu öğrencilerin 5.500’ü diğer ülkelerden gelen yabancı öğrencilerdir. Üniversitenin akademik kadrosu ise 4.000 akademisyenden oluşmaktadır. İtalya'nın en köklü okullarından biri olan Roma Sapienza Üniversitesi mezunlarından altı kişi Nobel ödülüne layık görülmüştür. Üniversite bünyesindeki 63 bölümde, 250 derece programı, 200 uzmanlık programı, 59 kütüphane (İtalya üniversiteleri arasında en yüksek sayıdır) ve 21 müze bulunmaktadır. Kurum aynı zamanda Erasmus değişim programıyla 400’den fazla üniversiteyle partnerdir ve uluslararası varlığını her yıl daha da geliştirmektedir.

Okul kayıtları hakkında bilgi almak ve diğer okullarımız hakkında aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulabilmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız