DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm İtalya İçerikleri
Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Eğitim Aldıktan Sonra Vatandaşlık Alma İmkanı

Yurt dışında eğitim aldıktan sonra vatandaşlık alma imkanı, pek çok öğrenci için cazip bir durumdur. Üstelik bu üniversitelerde alınan eğitim, dünyanın en kaliteli eğitimlerinden biridir. Dolayısıyla kariyerini en iyi şekilde planlamak isteyen öğrenciler için, yurt dışında prestijli bir üniversite eğitimi almak son derece avantaj teşkil eden bir durumdur. Elbette sadece üniversite eğitimi ile değil, dil eğitimi ile de bulunduğunuz ülkede kalabilirsiniz. Ancak biz bu yazımızda yurt dışındaki kaliteli üniversiteleri sizler için derledik.

Münih Teknik Üniversitesi İle Almanya Sizi Bekliyor!

Almanya, Avrupa'nın ve hatta dünyanın en saygın ve güçlü ülkelerinden biridir. Hem sosyal devlet olması, hem de bünyesinde barındırdığı avantajlar sayesinde Almanya, pek çok kişinin yaşamak ve eğitim almak istediği yerlerden biridir. Almanya'nın en iyi okullarından biri olan Münih Teknik Üniversitesi, Münih şehir merkezi çevresinde ve Singapur'da çeşitli kampüsleri bulunan bir araştırma üniversitesidir. İsmi TU München veya TUM olarak kısaltılmaktadır. Üniversite 1868 yılında kurulmuş olup, kamuya ait bir yükseköğretim kurumudur. 10.501 öğretim görevlisi ve 566 profesör üniversite bünyesinde çalışmaktadır. 41.375 öğrenci (%29'u yabancı) üniversitede eğitim alırken, öğrencilerin 2.730’u doktora aşamasındadır. QS 2019 Dünya Sıralamasına göre TUM, Almanya'nın en iyi üniversitesi olmakla beraber dünya sıralamasında 61. sıradadır. Mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın en iyi 22. okuludur. Temel bilimlerde ise 24. sıradadır.

İspanya'nın Güzelliğini Barselona Üniversitesi İle Yaşayın

İspanya kendine has güzelliği ile dünyanın en keyifli ülkelerinden biridir. Ayrıca Barselona, iş imkanı açısından Avrupa'nın gözbebeğidir diyebiliriz. Özellikle reklam sektörü açısından pek çok kaliteli ajansı bünyesinde bulunduran Barselona, prestijli üniversitelere ev sahipliği yapması ile de bilinmektedir. Bu okullardan biri elbette Barselona Üniversitesi'dir.

Barselona Üniversitesi, Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olup çok geniş bir eğitim-öğretim yelpazesi sunmaktadır. BÜ, İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için de bir merkez niteliğindedir. Yürüttüğü araştırma programlarının sayısı ve başarısı göz önüne alındığında, Barselona Üniversitesi’nde yürütülen faaliyetler Avrupa genelinde bir kriter haline gelmiştir. Barselona Üniversitesi’nde toplamda 62.617 öğrenci eğitim almaktadır. Bunların 42.961’i lisans ve ön lisans öğrencisidir. 120 farklı ülkeden toplam 11.175 yabancı öğrenci Barselona Üniversitesi’nin çeşitli programlarında eğitim almaktadır.

Bologna Üniversitesi: Dünyanın En Kaliteli İlk 1000 Okulundan Biri

Dünya'nın en kaliteli ilk 1000 okulu sıralaması arasında yer alan Bologna Üniversitesi, İtalya'da bulunmaktadır. Bologna Üniversitesinde eğitim; 11 fakülte, 32 bölüm ve 12 Araştırma ve Eğitim Merkezi bünyesinde verilmektedir. Üniversitede 11.000’den fazla araştırma yapılmakta olup toplamda 400 patentin yanı sıra 147 adet finanse edilen araştırma projesi, 10 SIR (Genç Araştırmacıların Bilimsel Bağımsızlığı) projesi ve 7 bölümler arası Endüstriyel Araştırma Merkezi projesi yürütülmektedir. Üniversitede toplamda 215 lisans, 110 yüksek lisans ve 41 doktora programı bulunur. Toplamda 71 uluslararası akademik derece programının 47’si İngilizce müfredatlıdır.

Dünyanın en iyi okullarından birinde kaliteli bir eğitim almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız