DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim Alırken Çalışıp  Para Kazanmanız Mümkün

Yurt dışında eğitim alırken bir yandan da çalışıp para kazanmanız mümkün! Evet yanlış duymadınız. Bazı ülkeler kendi prosedürlerinden dolayı, yabancı öğrencilere bünyesinde çalışma izni vermektedir. Bu sayede öğrenciler kaliteli bir yurt dışı eğitimi alırken bir yandan da para kazanabilmektedir. Hem dil eğitimi hem de üniversite eğitimi ile yurt dışında para kazanabilirsiniz.

Yabancı Dil Eğitimi Alırken Para Kazanın!

Günümüzde yabancı dilin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Ülkemizde yabancı dil eğitimi ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerinde uzun yıllar boyunca öğretilse de genellikle bu konuda istenen başarı sağlanamamakta, yabancı dil başarısı açısından Türk vatandaşları Avrupa ile kıyaslandığında alt sıralarda yer almaktadır. Bu durum, yabancı dilin önemini kavrayan pek çok kişiyi dil eğitimi için kurs veya özel ders gibi seçeneklere yönlendirmektedir. Özellikle İngilizce yabancı dil eğitimi dendiğinde dünyada akla gelen ilk merkezlerden olan İrlanda ve Malta, uzun süreli yabancı dil kurslarına kaydolan öğrencilere haftada belli bir sınırlamayla çalışma izni sağlamaktadır. İrlanda’da saatlik asgari ücret yaklaşık 10 €’dur ve öğrencilere haftada 20 saat, tatillerde ise 40 saat çalışma izni sağlanmaktadır. Kabaca bir hesap yaparsak, İrlanda’da İngilizce eğitimi alırken ayda yaklaşık 800-1000 € civarında kazanarak pek çok giderinizi karşılayabilirsiniz.

Polonya'da Üniversite Okurken Çalışma İmkanı

Polonya, Avrupa Birliği vatandaşları haricinde Türk vatandaşlarına da haftada 20 saat çalışma hakkı vermektedir. Haftalık 20 saat çalışarak kazanabileceğiniz meblağ ile okul masraflarınızın bir kısmını karşılayarak veya harçlığınızı kazanarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Okurken çalışmak, yabancı dil ve iletişim becerilerinizin gelişimi açısından da çok iyi bir fırsattır. Aynı zamanda Polonya diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam maliyetleri ve okul masrafları daha uygun olan bir ülke olup öğrencilere çok şey vadetmektedir. Örneğin, ulaşım açısından, öğrencilerin yarı fiyatına alabildikleri bilet ile şehrin birçok yerine ulaşan geniş bir ağa sahip metro sistemi kullanılabilmektedir. Diğer taraftan, Polonya bir AB ve Schengen Topluluğu üyesi olduğundan dolayı, Polonya’da üniversite okurken dilerseniz tüm Avrupa ülkelerini herhangi bir vize engeline takılmadan serbestçe dolaşabilirsiniz!

Yurt dışında üniversite okurken çalışıp para kazanabileceğiniz ülkeler ve tercih edebileceğiniz kaliteli yurt dışı üniversiteleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in alanında uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz randevu alarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan Draft Eğitim ofislerini ziyaret edebilir, tecrübeli danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız