DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Slovenya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurt Dışında Eğitim Almak Dünya'nın Kapılarını Aralıyor

Neden herkes yurt dışında eğitim almak istiyor? Cevabı başlıkta veriyoruz aslında ama yine de anlatalım. Türkiye’de de kaliteli üniversiteler var evet ama neden her geçen yıl pek çok öğrenci rotasını yurt dışı okullarına, yurt dışındaki üniversitelere çeviriyor? Çünkü ülkemiz yüksek eğitim kurumları yeterince tatmin edici staj ve çalışma programları sunmuyor. Bazı sektörlerin geri kalması sebebiyle üniversitelerdeki ilgili bölümler yeterince gelişmiyor. Gelişmedikleri için de öğrenci adaylarımız farklı seçenekler ve yeni fırsatlar yakalayabilmek için Avrupa’daki üniversitelerde eğitim almak istiyor. 

Dünyaya Açılan Kapılar

Avrupa’daki üniversitelere devletler daha büyük yatırımlar yapmaktadır. Dünyanın bu bölgesinde sanayileşme, büyük çaplı üretim faaliyetleri dünyanın geri kalanından çok daha ileri bir seviyededir. Dolayısıyla teknolojik gelişim ve bu gelişimi taşıyabilecek olan kalifiye elemanlara her zaman ihtiyaç vardır. Örneğin Almanya gibi ülkeler bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çok kaliteli mühendislik fakülteleri kurmuştur. 

Bu üniversitelerdeki lisans ve yüksek lisans programlarında, çalışma hayatınız için de büyük önem taşıyacak olan değerli tecrübeler edinme imkanınız daha fazladır. Avrupa üniversitelerindeki uluslararası ilişki ağları ülkemiz üniversitelerine göre çok daha gelişmiştir. İşbirliği projeleri, kapsamlı staj programları ve dünyanın birçok yerinden gelen bir sürü farklı öğrenciyle birlikte öğrenme, çalışma fırsatı sizleri beklemektedir. 

Yeni Kültürleri Keşfetmek

Yurt dışında eğitim almak için farklı bir ülkede yaşayacak, o farklı ülkenin yurttaşlarıyla tanışacaksınız. Hatta büyük ihtimalle İngilizce’nin dışında yeni bir dil de öğreneceksiniz. Her yerde bilindiği gibi ekstra yabancı dil bilmek her zaman, her yerde bir artı olarak sayılır. Avrupa bir de, sizin gibi dünyanın farklı ülkelerinden gelen pek çok yabancı öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. Burada yeni diller öğrenebileceğiniz gibi farklı kültürden insanların yaşayış ve ilişki kurma biçimlerine dair önemli bilgiler, tecrübeler edineceksiniz. 

Prestijli bir Avrupa üniversitesinde okumuş olmak, kişisel özgeçmişinize önemli katkılar sağlayacak. Bu kurumların programlarına katılmış olmak tecrübenizi arttıracak. Bu sayede çok daha büyük hacimli ticari kurumlarda önemli görevler üstlenebileceksiniz. Veya başarılı tasarımcılar olacaksınız. Belki de kaliteli üniversitelerde öğretim görevlisi olacaksınız. Hepsi size bağlı, yalnızca adım atmanız yeterli.

Bize Ulaşın

Avrupa’da kaliteli üniversiteler, yurt dışı eğitimi gibi konular hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için internet sitemizde bulunan online iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız