DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim Almak İçin  5 Muhteşem Neden

Pek çok kişi yurt dışında eğitim almak istiyor, herkesin de kendince sebepleri bulunuyor. Kimi başka kültürleri tanımakla ilgileniyor, kimi yeni diller öğrenmek istiyor, kimi yeni yerler görmek istiyor, kimi yalnızca “uzaklaşmak” istiyor. Yurt dışında eğitim için bu gibi nedenler herkesin kendi durumuna göre değişebilir. Fakat kaliteli bir eğitim, mezun olduktan sonra önünüze gelecek olan iş olanakları, yurt dışında eğitim almanın faydalarının başında geliyor.

Genel konuşabilmek adına bu farklılaşabilir nedenlerin arasında en öne çıkanlarını ele alabiliriz. Ülkemizde de eğitim alınabilecek kaliteli kurumlar olmasına karşın acaba neden pek çok öğrenci adayı yüksek öğrenimini yurt dışındaki, Avrupa’daki üniversitelerde almak istiyor? 

1) Yüksek kaliteli eğitim

Herhalde önce bunu söylemek lazım. Yurt dışındaki pek çok üniversite, ülkemizdeki üniversitelere kıyasla çok daha kalifiye ekipler tarafından düzenlenip uygulanan, son teknoloji eğitim olanaklarıyla donanmış ders ve çalışma alanlarıyla daha kaliteli bir eğitim sağlayabiliyor. Örneğin kaliteli mühendislik bölümleri Almanya’da yoğunlaşırken, daha iyi mimarlık eğitimi almak isteyenler İtalya’yı tercih ediyor. Yüksek kaliteli eğitim hem alınan eğitimin kendisi hem de mezuniyette alınacak diplomanın niteliği açısından, gelecekteki iş olanaklarınız için size büyük artılar sağlıyor.

2) Yabancı dil öğrenmek

Yabancı bir ülkede alacağınız üniversite eğitimi, yüksek ihtimalle İngilizce dilinde veya o ülkenin kendi ulusal dilinde olacaktır. Hem ilgi alanınız hem de gelecekte çalışmak istediğiniz alanlarda gerekli olabilecek dile göre kendinize bir ülke seçebilirsiniz. İngilizce’ye ek olarak öğreneceğiniz her yabancı dil kariyeriniz açısından daima olumlu olacaktır. 

3) Sınavsız üniversiteler

Sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler Avrupa’da giderek yaygınlaşıyor. Özellikle Rusya, Polonya, Makedonya gibi ülkeler sınav stresine girmeden üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci adayları için birebir. Bu sınavsız yüksek eğitim programları eğitim kalitesi açısından puan gerektiren okullara kıyasla eksik olmamakla birlikte, mezuniyet sonrasında da uygun denklik programları da içerebiliyor. 

4) Uygun fiyatlar

Bazı ülkelerde yaşam giderleri oldukça uygun. Hatta okul masrafları neredeyse Türkiye’deki kadar olan ülkeler, üniversiteler var. Hesaplılık açısından tercih edilen ülkeler arasında Polonya, Makedonya, Sırbistan gibi ülkeler var. Uygun fiyatlar karşılığında yüksek eğitim almak ve yurt dışında konaklamak pek çok insan için cezbedici bir durum. 

5) Farklı kültürleri tanımak

Üniversite okumak için gideceğiniz ülkede tanışacağınız, o ülkenin vatandaşlarının dışında muhtemelen pek çok farklı yabancı ülkeden gelen üniversite öğrencileriyle karşılaşacaksınız. Farklı kültürleri tanımanın en iyi yolu da turistik geziler yapmaktan çok, o kültürlerden gelen insanlarla tanışmak ve sohbet etmek olacaktır. Yurt dışı eğitiminiz sırasında bu imkana fazlasıyla sahip olacaksınız. 

Bize Ulaşın

Yurt dışında üniversite eğitimi almak, yurt dışı üniversiteleri gibi konular hakkındaki sorularınız için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız