DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim Almak İçin Eğitim Vizesi Gerekli mi?

Eğitim vizesi, yurt dışına herhangi bir eğitim amacı ile ilgili ülkeye gitmeniz için almanız gereken vizedir. Özellikle yabancı dil eğitimi ve üniversite eğitimi için alınan eğitim vizesi, turistik vizelerden farklı bir prosedüre sahiptir. Hazırlanması gereken belgeler son derece titiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Eksik ve hatalı evrak teslimi, vizenizin reddine sebep olabilmekte ve hayallerinizi yaşamanıza da engel olabilmektedir. Ayrıca vize reddi maddi ve manevi kayıplar da yaşatmaktadır. Bunun için yapılması gereken en doğru hamle, eğitim vizenizi yetkili bir kuruluş aracılığı ile almaktır. Bir çok ülkeye eğitim vizesi ile gidebilirsiniz.

Diyelim ki Avrupa'da bir üniversite eğitimi almak istiyorsunuz. Hatta örneği daha da daraltalım. Diyelim ki Polonya'da bir üniversite eğitimi almak istiyorsunuz. Başvurmanız gereken vize türü Polonya eğitim vizesidir. Polonya, Schengen kapsamı dahilinde bir ülke olduğu için bu vize ile Avrupa'da bulunan hemen her ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, Lihtenştayn, Norveç, İzlanda ve İsviçre ziyaret edebileceğiniz ülkelerdir.

Polonya'da Hangi Okullarda Kaliteli Bir Eğitim Alabilirim?
Polonya'da birçok kaliteli üniversite bulunmaktadır ve bu okulların çoğu ilk 1000 üniversite arasında yer alır. Örneğin Jagiellonian Üniversitesi, dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan saygın bir Polonya üniversitesidir. Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuş, 2014’te 650. Yılını kutlamıştır.

Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi, yine ilk 1000'de yer alan kurumlar arasındadır. 1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Modern ekipmanlarla donatılmış uygulama laboratuvarları, çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da ötesinde bir eğitim sunmaktadır. Krakow AGH Bilim ve Teknoloji üniversitesinde 16 fakültede 13.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kendi bünyesinde verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Polonya’daki üniversite ve enstitülerin modernizasyonuna destek vermektedir.

Eğitiminizi yurt dışında devam ettirmek ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Ya da dilerseniz bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız