DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim Almak İle İlgili Tavsiyeler

Yurt dışı eğitimi bugün pek çok öğrenci ve aile için gerçekleştirilmesi zor bir hayalden çıkmış ve yapılması en avantajlı eğitim modellerinden biri haline dönüşmüştür. Elbette yurt dışında bulunan tüm üniversiteler uygun koşullarda ve iyi imkanlarda eğitim sunmayabilirler. Ancak size uygun olan üniversiteyi belirlerken; olanakların çok daha gelişmiş olduğu, eğitim ve öğretim geleneği açısından yurt içindeki üniversitelere kıyasla çok daha köklü bir geçmişe sahip olan yurt dışı üniversitelerini seçebilir ve vizyonu çok daha geniş modern bir eğitim alma fırsatına erişebilirsiniz. Bu bağlamda bu saygın kurumlar yurt dışında kaliteli bir eğitim almak isteyen pek çok kişiye prestijli bir kariyer ve daha ideal insan ilişkileri vadetmektedir. Bu sebeplerden dolayı yurt dışında alınacak bir eğitim size daha tatmin edici bir hayat sunmakla beraber, dünyaya yönelik daha geniş bir bakış açısı da sağlayacaktır.
 
Nelere Dikkat Etmeli?
Ancak şunu belirtmek gerekir ki; yurt dışında eğitim almak istediğinizde belli başlı durumları dikkate almalısınız. Zira üniversite okumak sadece eğitim almak demek değil; aynı zamanda farklı kültürler ile harmanlanan deneyimlerin size kazandıracağı yetilerin de ortaya çıkması demektir. Ayrıca yabancı dilin de oldukça gelişeceği yurt dışı eğitimi fırsatı ile dil eğitiminize de katkı sağlayabilir ve kariyeriniz için gerekli olan önemli doneleri bu sayede kendinize katabilirsiniz. Bu durumda öğrencilerin sosyo-kültürel yapısına, hangi dile yatkın olduğuna, hangi kültür ile daha yakından ilgilendiğine göre bir yer ve bölüm seçilmeli ve bu sayede öğrencinin yabancı bir ülkeye uyum sağlama konusundaki tüm olumsuzlukların önüne geçilmelidir. Ayrıca yurt dışı eğitimi için seçeceğiniz ülkeden ziyade gideceğiniz şehir daha önemlidir. Zira ülkelerin şehir hayatı, yaşam koşulları, sosyal aktiviteleri ve bu bağlamda gelişen kültürel yapıları değişkenlik gösterebilmektedir.

Draft Eğitim İle Farkı Yakalayın
Bizler, üniversite yıllarını arkalarında bırakmış ancak akademik hayattan ve okuldan kopmamış son derece deneyimli ve faal kadrosumuz ile öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Bu kadro aynı zamanda Draft Eğitim’in ortaklık kurduğu üniversiteler ile de yakın bir iş birliği ile çalışmaktadır. Dolayısıyla okullar ve fakülteler ile ilgili en önemli bilgilendirmeleri öğrenciler ile de paylaşmaktadır. Draft Yurtdışı Eğitim’in aynı zamanda Üsküp’te faaliyete geçen bir ofisi de mevcuttur. Bu ofis sayesinde kurumumuz, Makedonya’da okuyan öğrenciler için istedikleri an destek alabilecekleri bir yer halindedir. Aynı zamanda kurumumuz, öğrenci gönderdiği bütün şehirlerde bulunan temsilcilikleri sayesinde öğrencilerinin hemen hemen her türlü mağduriyetinin önüne geçmekte ve onlara sürekli destek olmaktadır.

Yurt dışı eğitimi hakkında merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız