DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Eğitim Almak Neden Önemlidir?

Yurt dışı eğitimi bugün pek çok öğrenci ve aile için gerçekleştirilmesi zor bir hayalden çıkmış ve yapılması en avantajlı eğitim modellerinden biri haline dönüşmüştür. Elbette yurt dışında bulunan tüm üniversiteler uygun koşullarda ve iyi imkanlarda eğitim sunmayabilirler. Ancak size uygun olan üniversiteyi belirlerken; olanakların çok daha gelişmiş olduğu, eğitim ve öğretim geleneği açısından yurt içindeki üniversitelere kıyasla çok daha köklü bir geçmişe sahip olan yurt dışı üniversitelerini seçebilir ve vizyonu çok daha geniş modern bir eğitim alma fırsatına erişebilirsiniz. Bu bağlamda bu saygın kurumlar yurt dışında kaliteli bir eğitim almak isteyen pek çok kişiye prestijli bir kariyer ve daha ideal insan ilişkileri vadetmektedir. Bu sebeplerden dolayı yurt dışında alınacak bir eğitim size daha tatmin edici bir hayat sunmakla beraber, dünyaya yönelik daha geniş bir bakış açısı da sağlayacaktır.

Hangi Kurumlarda Yurt Dışı Eğitimi Almalıyım?
"Hangi kurumlarda yurt dışı eğitimi almalıyım?" diye soruyorsanız size bir kaç örnek vermek isteriz. İtalya'da bulunan Bari Üniversitesi yurt dışında saygın bir eğitim alabileceğiniz kaliteli bir kurumdur. Üniversitenin Tıp Fakültesi'nde lisans derecesinde eğitim alan öğrenciler sağlık, diyet uzmanlığı, fizyoterapi, hemşirelik, psikiyatrik rehabilitasyon tekniği,  kalp dolaşım fizyopatolojisi ve kardiyovasküler perfüzyon teknikleri, nörofizyopatoloji teknikleri, görüntüler ve radyoterapi için tıbbi radyoloji teknikleri, ortopedik teknikler, konuşma terapisi gibi dersler görmektedir. Yüksek lisans alanında eğitim almak isteyen öğrenciler ise spor bilimleri ve teknikleri, sağlık meslekleri tanı teknikleri,  sağlık mesleklerinin rehabilitasyon bilimleri, hemşirelik ve ebelik bilimleri alanlarında dersler almaktadır.

Üniversite bir çok akademik çalışmayı ve bilimsel faaliyeti desteklemektedir. Bari Üniversitesi, 1987 yılında Eğitim ve Uygulama Merkezi'nin İleri Teknolojilere (CSATA) dönüştürülmesiyle kurulan Tecnopolis-CSATA Novus Ortus Bilim ve Teknoloji Parkı'nın kurucusu ve çoğunluk hissedarı oldu. Bunun yanı sıra üniversite 1994 yılında, uluslararası bazı kuruluşların ya da bazı devletlerin ekonomik ve mali yardımları yürütmek için oluşturdukları ortak bir çalışma organı olan Almalaurea konsorsiyumuna katıldı. 

Yurt dışında üniversite okumak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde yüz yüze görüşebilir ve yurt dışı eğitim hayatınızı en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız