DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim Almak Pahalı mı?

Eğitim hayatını farklı bir ülkede geçirmek isteyen öğrencilerimizin aklına takılan sorulardan biri de "Yurt dışında eğitim almak pahalı mı?" sorusudur. Özellikle yabancı ülkelerin kur farkında dolayı böyle bir sorunun cevabının aranması elbette normaldir. Ancak yurt dışında bulunan pek çok kaliteli kurumun harç ücretleri yurt içine kıyasla hemen hemen aynıdır ve hatta daha uygundur diyebiliriz.

Ülkemizde üniversite eğitimi giderek kötüleşen ekonomik koşullardan dolayı son derece zorlayıcı ve pahalı bir hale gelerek bu alanda iyi bir eğitim almak isteyen pek çok öğrenciyi hayal kırıklığına uğratır hale gelmiştir. Bu bakımdan, özellikle yurt dışı üniversiteleri, sağladığı köklü ve kalifiye üniversite eğitimi ile beraber, uygun ve ekonomik fırsatları ile de göz doldurmaktadır.

Uygun Ve Kaliteli Üniversiteleri İle Ukrayna

Üniversite eğitimi için yeterli puanı alamayan öğrenciler kadar Türkiye’deki üniversite eğitiminin maddi zorlayıcılığından da sıyrılmak isteyen kişilerin tercih edebileceği yurt dışı eğitiminin avantajları saymakla bitmemektedir. Özellikle, Ukrayna gibi bir ülkede alınabilecek bir yurt dışı eğitimi hem eğitim kalitesi hem de maddi açıdan öğrencilere büyük destekler sağlamaktadır. Hedefleri olan öğrencilerin istedikleri bölümün son derece uygun fiyatlara okuyabilecekleri bir üniversite eğitimini sağlayan Ukrayna, bünyesinde dünyaya örnek olacak kadar iyi üniversiteleri barındıran bir ülkedir. Eğitim açısından son derece zengin üniversitelere ev sahipliği yapan bir ülke olan Ukrayna’da alınacak bir üniversite eğitimi son derece ekonomiktir ve pek çok Avrupa ülkesine denk bir eğitimi öğrencilerin cebini zorlamadan vermektedir.

Ukrayna’da alınacak bir üniversite eğitiminin ücretleri üniversitelere ve bölümlerine göre farklılık göstermekle birlikte Ukrayna üniversitelerinde alınacak bir yurt dışı lisans eğitiminin ücretleri yıllık 1600 Dolar gibi cüzi bir fiyattan başlamaktadır. Her açıdan avantaj yaratacak bölümleri ile dünyada sayılı üniversiteler arasında yer alan Ukrayna üniversiteleri aynı zamanda yaşam koşullarının bir öğrenci için gayet cazip olduğu bir ülkede yer almaktadır. Üniversite eğitimi almanın her açıdan kolaylık sağlayıcı olduğu Ukrayna’da bir öğrenci için önemli olan konaklama ve barınma gibi ihtiyaçlar maddi açıdan Türkiye’den ve çoğu Avrupa ülkesinden daha uygundur.

Yurt dışında uygun fiyatlarla kaliteli bir eğitim almak ve okullarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız