DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim Almanın Hayatınıza Yapacağı Katkılar

Pek çok Türk vatandaşı öğrencimiz, yurt dışında okuma hayali kurmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden biri, bu kurumların son derece prestijli oluşu ve uluslararası arenada büyük bir saygınlığının bulunuyor oluşudur. Dünyanın en kaliteli üniversitelerini bünyesinde barındıran Avrupa okulları bu konuda eğitim alabileceğiniz en kaliteli kurumlar arasında yer almaktadır. Yurt dışında eğitim almanın hayatınıza yapacağı katkılar, saymakla bitmeyecek kadardır. Ancak bunlardan en önemli olanları sizler için sıraladık.

Üniversite Sınavı Derdi Olmadan Kayıt Olabilirsiniz

Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde, hayallerinizi süsleyen bölümü sınav stresi derdi olmadan okuyabilirsiniz. Yurt dışındaki pek çok okul sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Bu sayede üniversite sınavının stresli döneminden muaf olarak, vakit kaybetmeden okulunuzu bitirebilir ve iş hayatına kısa sürede atılabilirsiniz.

Uluslararası Geçerliliğe Sahip Diploma Avantajı

Yurt dışında eğitim almak, size uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim olanağı sunacağı için, dünyanın ve Avrupa’nın kapılarını sonuna kadar size açmaktadır. Özellikle YÖK Denkliği bulunan okullarda alacağınız bir yurt dışı eğitimi ise, Türkiye’ye döndüğünüzde mesleğinizi icra etme olanağı sağlayacaktır. Bu sayede hem kendi ülkenizde hem de diğer ülkelerde zorluk çekmeyeceksiniz demektir.

Yabancı Dilde Eğitim Fırsatı

Elbette yurt dışında alacağınız herhangi bir eğitim, yabancı dilinizi de geliştirme şansı sağlayacaktır. Dünyanın her yerinden öğrenciyi bünyesinde barındıran yurt dışı üniversiteleri gerek kampüs hayatında gerek şehir hayatında ihtiyacınız olan yabancı dil gelişimine katkı sağlayacaktır diyebiliriz. Her açıdan sosyalleşme imkanı bulacağınız yurt dışı üniversiteleri, İngilizce ya da diğer dillerinizi geliştirmek için son derecede iyi bir seçenektir. Bu sayede rakiplerinizden kolaylıkla sıyrılabilir ve yabancı dilinizi yerinde öğrenme imkanı sağlayabilirsiniz.

Kişisel Ve Sosyal Gelişim İmkanı

Yurt dışında üniversite okumanın en büyük avantajlarından biri kendini daha iyi tanıma ve sorumluluk yeteneklerinin hızla gelişmesine ön ayak olmasıdır.  Kendi hayatınıza dair kararları kendiniz almanız, kendinizi daha iyi tanımanız, yabancı bir ülkede tek başına yaşamanız kişisel gelişiminiz açısından oldukça öğretici bir durumdur.

Üniversite Okurken Euro Kazanabilirsiniz!

Evet yanlış duymadınız. Bazı ülkeler, üniversite eğitimi alacağınız sırada size çalışma fırsatı da sağlamaktadır. Özellikle Polonya, Avrupa Birliği vatandaşları haricinde Türk vatandaşlarına  haftada 20 saat çalışma hakkı vermektedir. Haftalık 20 saat çalışarak kazanabileceğiniz meblağ ile okul masraflarınızın bir kısmını karşılayarak veya harçlığınızı kazanarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Okurken çalışmak, yabancı dil ve iletişim becerilerinizin gelişimi açısından da çok iyi bir fırsattır.

Bu listeyi daha da fazla genişletebiliriz. Konu ile ilgili daha detaylı ve sağlıklı bilgi almak için İstanbul, İzmir ve Ankara'da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir ve uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız