DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Eğitim: Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi

Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi, 1991 yılında İtalya'nın güney tarafında yer alan Campania bölgesinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Üniversite Napoli ve Caserta arasındaki beş bölgede konumlanarak, 16 bölümüyle birlikte öğrencilerine eğitim vermektedir. İtalya'nın saygın kurumlarından biri olan okul; sahayla iyi entegre olan, kaliteli araştırmaları destekleyen, uluslararası kültürü geliştirme ve diğer üniversitelerle kültürel paylaşım perspektifiyle araştırma gruplarından yeni inisiyatiflerin doğmasını destekleyen kaliteli bir eğitim kurumudur.

Eğitim dili İtalyanca olan kurumun bir çok eğitim programı bulunmaktadır. Öğrenciler Napoli kampüsünde; Kadın, Çocuk ve Genel  Cerrahi, Deneysel Tıp, Tıp Bilimleri, İleri Tıp ve Cerrahi Bilimleri gibi bölümlerde eğitim görmektedirler. Aversa kampüsünde ise Mimarlık ve Endüstriyel Tasarım, Mühendislik gibi bölümler okutulmaktadır. Kurumun Caserta'da bulunan kampüsünde ise Matematik ve Fizik, Psikoloji, Siyasal Bilimler, Çevre, Biyolojik ve Eczacılık Bilimleri programları sunulmaktadır. Santa Maria Capua Vetere kampüsünde ise Hukuk ve Beşeri Bilimler ve Kültürel Miras bölümü okutulmaktadır. Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi'nin fakülteleri ise Siyaset Bilimi Fakültesi, Psikoloji Fakültesi, Dil ve Kültürel Miras Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, pek çok branşı barındıran Tıp Okulu, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Matematik ve Fizik Fakültesi olarak faaliyet göstermektedir.

İtalya'nın Gözbebeği: Campania Luigi Vanvitelli
1991’de kurulan CLVÜ, 1 Kasım 1992 itibariyle faaliyetlerine başlamıştır. Bu bölgelerde bir zamanlar manastır, şapel ve kilise olarak hizmet veren, 18. ve 19. yüzyıllardan kalma pek çok ünlü tarihi bina restore edilerek Campania Luig Vanvitelli Üniversitesi’nin hizmetine sunulmuştur. Üniversite, son yıllarda yoğun bir oryantasyon politikasıyla öğrencilerin eğitimini ve üniversite içindeki yaşam kalitesini bir adım öteye taşımak için büyük çaba sarf etmiştir. Üniversite bünyesinde öğrencilere kariyer danışmanlığı ve sürekli destek sağlayan bir İş Bulma Merkezi de bulunmaktadır. Vanvitelli Üniversitesi, kayıt yaptırmak isteyenlere öz değerlendirme testleri sağlamaktadır. Bu testler, temel konularda genel hazırlık seviyesini ve sınav için seçilen alana yönelik tutumu ölçmekte olup, öğrencilerin gelişmeleri gereken alanları gösterir. Üniversitenin herhangi bir programına kayıt yaptırmadan önce adaylar bu testlere girmek durumundadır. Ancak bu testlerin sonucu öğrencilerin kabulünü etkilememektedir.

Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak ve bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız