DRAFT BLOG

Yurt Dışında Eğitim Deneyimine Nasıl Adapte Olunur?

Yurt dışında okumak gerçekten ödüllendirici bir deneyimdir. Tamamen yeni bir kültürü deneyimleyecek, harika bir eğitim alacak ve kendinizi geliştirme imkanı bulacaksınız. Ancak, elbette, zorlayıcı da olabilir. İlk kez evden uzakta yaşıyor olabilirsiniz ve bu nedenle alışmanız biraz zaman alabilir ve yurt dışında eğitime nasıl uyum sağlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Peki, bunu nasıl kolaylaştırabilirsiniz? 

Kültür Şoku
Uluslararası öğrencilerin yaşadığı zorlukların yaygın bir örneği 'kültür şoku'dur. Yurt dışında okumak için nereye giderseniz gidin, neredeyse her zaman bir düzeyde kültür şoku yaşamanız mümkün. Bununla baş etmenizin bir yolu var elbette! Örneğin Türk kültürüne yakın kültürlere sahip bir ülkede eğitim alabilirsiniz. Peki hangi ülkelerde eğitim almalı? Makedonya ve Azerbaycan gibi ülkeler, Türk öğrenciler için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Hatta işi biraz daha ilerletelim. Makedonya'da bulunan bazı üniversiteler Türkçe dilinde eğitim vermektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, bu üniversitelerden yalnızca bir tanesidir!

Yurt Dışında Türkçe Eğitim
Makedonya'da bulunan bazı üniversitelerin Türkçe eğitim verdiğini dile getirdik. Ancak bunu biraz daha açmakta ve sizleri bilgilendirmekte fayda var. Makedonya üniversitelerinde Türkçe eğitim alabilmek için sadece lise mezunu olmanız yeterlidir. Çünkü burada bulunan okullar, sınavsız üniversite kategorisinde yer alıyor. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, eğitim dili Türkçe olan saygın bir kurumdur. Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde Hukuk, Mimarlık, Bilişim Mühendisliği, PDR ve Ekonomi bölümlerinde ve daha birçok bölümde, denklik sorunu yaşamadan eğitim alabilirsiniz.

Yurt dışında Türkçe eğitim için bir başka alternatif ise Azerbaycan’da yer alan prestijli ve YÖK tarafından tanınan köklü üniversitelerdir. Azerbaycan Türkçesi ile eğitim olanağı sunulan bu kurumlarda zorluk çekmeden okuyabilirsiniz. 

Azerbaycan ve Makedonya’nın köklü üniversitelerinde, Avrupa standartlarında ve alanında uzman öğretim üyelerinden kendi dilinizde eğitim alarak kariyerinize bir adım önde başlamak istiyorsanız tecrübeli Draft Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. Geleceğinizi bir an önce planlayıp sınırlı kontenjanlarımızda yerinizi almak için bizimle iletişime geçin. Kayıt işlemlerinizin başlamasından mezun olduğunuz güne kadar yanınızda olacak, geniş kapsamlı ve kaliteli danışmanlık hizmetlerimizle sizi desteklemeye devam edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız