DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında En Çok İş İmkanı Sağlayan Bölümler Nelerdir?

Üniversitede hangi bölümü okuyacağını belirlemek isteyen öğrenciler, bölümlerini seçerken titiz davranmalıdırlar. Zira okuyacakları bölümün herhangi bir getirisinin olup olmadığı, iş imkanının ne kadar iyi olduğu, çalışacakları işte maddi ve manevi doyuma ulaşıp ulaşamayacakları onlar için önemli konulardır. Üniversite eğitimi diğer tüm eğitimlerimiz gibi önemli bir süreçtir, hatta belki de en önemlisidir. Peki yurt dışında en çok iş imkanı sağlayan bölümler nelerdir? 

Digital Marketing - Dijital Pazarlama Ve Sosyal Medya
Bugün artık günümüzde dijital pazarlama, sosyal medya gibi iş kolları, yeni dünya düzeni meslekleri arasında sayılmakta ve hızla gelişen teknoloji ile birlikte kendi pazarını büyütmektedir. Global bir iş kolu olduğundan dolayı, tüm dünyada geçerliliği bulunmaktadır ve özellikle yurt dışında fazlasıyla rağbet gören bir meslek alanıdır. Elbette ülkemizde de bu pazarın payı oldukça büyüktür. Ancak özellikle Amerika, Japonya ve Avrupa ülkeleri gibi, iletişim teknolojilerinin son derece hızlı geliştiği ülkelerde dijital pazarlama ve sosyal medya oldukça revaçtadır. Peki bu bölümler Avrupa'da hangi üniversitelerde okutulmaktadır? Özellikle halkla ilişkiler ve reklamcılık gibi ajansların bolca bulunduğu Barselona'ya ev sahipliği yapan İspanya'da bu bölümü okuyabilirsiniz. Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi'nin bölümleri arasında bulunan Dijital Medya Yönetimi, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya, Pazarlama ve Satış gibi bölümlerde kaliteli bir yurt dışı eğitimi alabilirsiniz. 

Yazılım Ve Bilgisayar Mühendisliği
TDK'nın sözlüğündeki tabiri ile "Bir bilgisayarda donanıma hayat veren ve bilgi işlemde kullanılan programlar, yordamlar, programlama dilleri ve belgelemelerin tümü." anlamına gelen yazılım, tıpkı dijital pazarlama gibi tüm dünyada kendine yer bulabilmiş bir iş alanıdır. Bir bilgisayar mühendisi ise genel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Özellikle Avrupa ülkelerinde revaçta olan bu mesleğin bölümü hangi üniversitelerde okutulmaktadır? Bilgisayar Mühendisliği    gibi bir çok mühendislik bölümünde eğitim alabileceğiniz Balkan Üniversitesi, Makedonya'da mühendislik eğitimi alabileceğiniz kaliteli bir kurumdur. Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği gibi diğer mühendislik bölümlerine de yer veren kurum, Makedonya'nın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Makedonya'nın diğer önemli kurumları arasında yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde ise Bilişim Mühendisliği okuyabilirsiniz.

Psikoloji
Yüksek lisansınızı tamamlayıp uzmanlığınızı aldığınız sürece dünyanın bir çok yerinde bir psikolog olarak iş bulabilirsiniz. Özellikle Amerika, Kanada ve Avrupa ülkeleri gibi ülkelerde revaçta olan psikolog mesleği, aynı zamanda maddi açıdan da  getirisi yüksek bir meslektir. Peki yurt dışında iyi bir Psikoloji eğitimi nerede alınır? Yine Makedonya'nın kaliteli okulları olan Vizyon Üniversitesi ve Balkan Üniversitesi'nden örnekler verebiliriz. Ayrıca Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde uzaktan eğitimle Psikoloji eğitimi almanız mümkündür! Evet yanlış duymadınız. Yurt dışında Psikoloji eğitimi için ülkenizi terk etmenize gerek yoktur.

Partner okullarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız