DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Yurt Dışında En Çok İş İmkanı Sağlayan Mühendislik Bölümleri

Meslek seçimi, kariyerini sağlam adımlarla ilerlemek isteyen kişiler için önemli bir süreçtir. Dolayısıyla bu sürecin önemli bir ayrıntısı da  öğrencilerin titizlikle üstüne eğilmesi gereken üniversite eğitimi sürecidir. Yurt içinde bir çok iyi üniversite bulunmaktadır ancak yurt dışında üniversite okumanın pek çok avantajı vardır. Örneğin Avrupa ülkelerindeki üniversitelerin bir çoğu sınavsız eğitim vermektedir. Ayrıca yeni bir kültür, yeni bir sosyal yaşam, yeni bir ülke deneyimi kişilere bir çok farklı vizyon katmaktadır. Bu da deneyim açısından oldukça önemlidir. Peki yurt dışında en çok iş imkanı sağlayan mühendislik bölümleri hangileridir? Ve bu bölümler hangi yurt dışı okullarında okutulmaktadır?

Yurt Dışında İş İmkanı Sağlayan Mühendislikler
Özellikle Avrupa'da Almanya, İngiltere, Hollanda, İsviçre; Amerika kıtasında Kanada; uzak doğuda Japonya gibi ülkeler mühendislik alanlarına oldukça önem vermektedir. İş imkanı açısından geniş bir yelpazeye sahip bu ülkelerde ise özellikle Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği, Biyomühendislik gibi alanlar oldukça revaçtadır. Günümüzün de en önemli mühendislik dalları arasında gösterilen bu alanlar, yurt dışında teknik eğitim veren kurumlarda saygın bir şekilde okutulmaktadır. Peki hangi üniversitelerde bu bölümler yer almaktadır? Öğrenciler hangi ülkeleri ve hangi okulları tercih etmelidir?

Uzaktan Mühendislik Eğitimi Veren Üniversiteler
Koronavirüs süreci ile birlikte sıkça duyduğumuz uzaktan eğitim tabiri, eski bir öğrenim modeli olup özellikle yurt dışı üniversitelerinde yer almaktadır. Uzaktan eğitimle mühendislik okumak isteyen birçok kişi için yurt dışındaki üniversiteler özellikle bu dönemde büyük bir avantaj sağlamaktadır.  Balkanlarda bulunan üniversiteler sınavsız Türk öğrenci kabul etmesi ve uzaktan eğitim ile bu imkânı tanıması açısından öğrencilerin tercih ettiği kurumlar arasında yer almaktadır. Uzaktan mühendislik eğitimi veren üniversiteler arasında yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, bu okullardan ilkidir. Makedonya'nın Gostivar şehrinde yer alan kurum verdiği Türkçe eğitim imkanı ile de Türk öğrencilerimiz için oldukça idealdir. Ayrıca Ukrayna'da yer alan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, uzaktan eğitim ile mühendislik okuyabileceğiniz bir diğer kurumdur. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuş olup ülkenin en köklü ve saygın okulları arasında yer almaktadır.

Partner okullarımız hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız