DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında En Çok İş İmkanı Sağlayan Sağlık Bölümleri

Sağlık alanında eğitim; mesleğini doktor, hemşire, sağlık teknisyeni, hasta bakıcı vb. olarak seçecek kişilerin alması gereken eğitim türünün genel adıdır. Bu eğitimin amacı kısaca;  bireylere ve  topluma sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yardım etmektir. Sağlık alanında en revaçta olan bölümler Tıp, Hemşirelik, Eczacılık ve Diş Hekimliği'dir. Saydığımız tüm bölümler yurt dışında en çok iş imkanı sağlayan bölümlerdir. Peki bu bölümün eğitimini yurt dışında almak ister miydiniz? Cevabınız "evet" ise, yazımız size  referans olacaktır. 

Köklü Ve Saygın Bir Tıp Okulu: Moskova Devlet Tıp Üniversitesi
Bölümleri arasında Biyoteknoloji, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Tıbbı Biyofizik, Tıbbı Biyokimya ve Tıp bölümleri bulunan Moskova Devlet Tıp Üniversitesi; 1755 yılında Rusya'da kurulmuştur. Rusya’nın ilk Tıp üniversitesi olan Moskova Devlet Tıp Üniversitesi, ülkenin en köklü ve başarılı Tıp eğitimini veren eğitim kurumudur. İmparatoriçe Elizabeth’in hükümdarlığı sırasında 1755 yılında Moskova İmparatorluk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak kurulan eğitim kurumunda dersler 1758 yılında başlamıştır. Bilimsel araştırma enstitüleri gibi modern bilimin son derece önemli ve gelişime açık alanlarında gözle görülür bir uzmanlık sergileyen Moskova Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi’nde; Nükleer Fizik, Astronomi, Lazerler, Moleküler Biyoloji, Biyoorganik Kimya, Antropoloji, Malzeme Bilimleri ve İnsani Bilimler gibi önemli dallarda üniversite eğitimi verilmektedir. Rusya’nın en iyi Tıp akademisyenlerini bünyesinde toplamış olan kurum en iyilerin arasında birinci statüsündedir.

Kardeş Ülke Azerbaycan'ın En Saygın Kurumu: Azerbaycan Tıp Üniversitesi
1919 yılında Bakü Devlet Ünversitesi bünyesinde açılan 4 fakülteden biri olan Azerbaycan Tıp Fakültesi; Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği bölümlerinde eğitim vermektedir. Hazırlık sınıfı da bulunan okulun eğitim dili Azerbaycan Türkçesi, İngilizce ve Rusça'dır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi Kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıdan oluşmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde; 2 ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır.

Yurt dışında kaliteli ve saygın bir Tıp eğitimi veren diğer kurumlar ise şu şekildedir: Bogomolets Tıp Üniversitesi, Gdansk Tıp Üniversitesi, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, Lodz Tıp Üniversitesi, Odessa Tıp Üniversitesi, Wroclaw Tıp Üniversitesi, Nijniy Novgorod Devlet Tıp Akademisi ve Varşova Tıp Üniversitesi. Saydığımız tüm okullar sınavsız eğitim vermekte olup yurt dışında sağlık alanında eğitim almak isteyen Türk öğrencilerimiz için oldukça ideal kurumlardır. Bu kurumlardan birine kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız