DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında En Çok Tercih Edilen  Sayısal Bölümler

Üniversite eğitimi, kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmak isteyen öğrenciler için önemli bir süreçtir. Üniversite eğitimini yurt dışında sürdürmek isteyen öğrenciler için bu süreç oldukça ideal bir tercihtir. Yurt dışında eğitim alıyor olmanın pek çok açıdan avantaj sağladığı su götürmez bir gerçektir. Yurt dışı eğitimi her şeyden önce öğrenciye deneyim ve vizyon katmaktadır. Üniversiteden mezun olduktan sonra sahip olacağı uluslararası geçerliliği bulunan diploma ile mesleğini istediği ülkede yapma imkanı bulan öğrencilerimiz, Türkiye'ye döndüklerinde de bu şansı değerlendirebilirler. Ayrıca yurt dışında bulunan kurumlar üniversite sınavı şartı aramadığından dolayı öğrenciler sadece lise diploması ile istedikleri bölüme kayıt olabilirler. Dolayısıyla yurt dışında bulunan kurumlarda sayısal, sözel ya da eşit ağırlık gibi bölüm ayırımları yoktur. Biz yine de yurt dışında en çok tercih edilen sayısal bölümleri sizler için bir araya getirdik.

Tıp
Ülkemizde oldukça yüksek puan isteyen tıp bölümü, yurt dışında en fazla tercih edilen bölümlerin başında gelmektedir. Kazakistan, Azerbaycan, İspanya, İtalya, Çekya, Almanya, Polonya, Letonya, Ukrayna, Rusya, Macaristan, Makedonya ve Litvanya gibi ülkelerde alabileceğiniz tıp eğitimi ile sizde hayallerinizi süsleyen bölümü sınavsız bir şekilde okuyabilirsiniz. Bugün sadece diploma ile kayıt olabileceğiniz çoğu Avrupa üniversitesi, hayallerinizdeki tıp eğitimini kaliteli ve modern bir şekilde sunmaktadır. Avrupa’daki pek çok ülkenin de uygun ve ekonomik olmasından dolayı da yurt dışında tıp eğitimi alırken, bir yandan da ekonomik bir öğrenim hayatı sürüyor olmanın avantajını yakalayabileceksiniz.

Eczacılık
En az tıp bölümü kadar revaçta olan eczacılık bölümü, yurt dışında en çok tercih edilen sayısal bölümlerden biridir. Avrupa’da sağlam temelli bi eczacılık eğitimi alınabilecek ülkelerin arasında kendisini en çok belli eden ise Bayer gibi dünya devi ilaç markalarını bünyesinden çıkartmayı başaran Almanya’dır. Yüksek öğrenim açısından ise son derece kaliteli eğitim kurumlarını bünyesinde bulunduran Almanya, harç sisteminin üniversitelerinde bulunmamasıyla da eğitim konusunda dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bilgisayar Mühendisliği
Yurt dışında revaçta olan sayısal bölümlerden bir diğeri ise bilgisayar mühendisliği bölümüdür. Bilgisayar mühendisliği; bilgisayar donanımı ve yazılımı geliştirmek için gerekli olan bilgisayar bilimi ve elektronik mühendisliği alanlarını birleştiren bir mühendislik dalıdır. Bilgisayar mühendisliği bölümünü örgün olarak okuyabileceğiniz gibi uzaktan eğitim ile de okumanız mümkündür. Ülkemizde birçok saygın kurumda bilgisayar mühendisliği eğitimi verilmektedir ancak bu bölüm yüksek puan gerektiren bir bölümdür. Oysa yurt dışındaki üniversitelerde sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz.

Hayallerinizdeki bölümü sınavsız bir şekilde okumak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız