DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında En Çok Tercih Edilen  Sözel Bölümler

Yurt dışında eğitim almak, birçok öğrenci için avantajlı bir seçenektir. Zira yurt dışında alınacak bir eğitim ile kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmanız mümkündür. Yurt dışı eğitimi, uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma sunduğu için, mesleğinizi dilediğiniz her yerde yapma imkanı tanıyarak sizi uluslararası bir arenaya taşıyacaktır. Alacağınız eğitim ile birlikte yabancı diliniz gelişecek ve kazandığınız yeni deneyimler ile birlikte vizyonunuzu geliştirme imkanı bulacaksınız diyebiliriz. Yurt dışında bulunan çoğu üniversite, puansız öğrenci kabul ettiği için sadece lise diplomanız ile istediğiniz bölümü okumanız mümkün. Aslında yurt dışında sözel, sayısal ya da eşit ağırlık gibi bölüm ayrımları yoktur. Lise diplomanız ile hukuk bölümünden eczacılık bölümüne, öğretmenlik bölümünden psikoloji bölümüne kadar birçok programa kayıt olma şansınız bulunmaktadır. Ancak biz yine de yurt dışında en çok tercih edilen sözel bölümleri sizler için bir araya getirdik.

Reklamcılık
Reklam; bir ürünü, hizmeti veya fikri tanıtmak veya satmak için desteklenen bir pazarlama iletişimidir. Reklamcılık ise ilgili ürünü, hizmeti ya da fikri kullanıcılara ulaştırılmasını sağlayan iletişim sanatıdır. Reklam, gazete, dergi, televizyon gibi geleneksel medya da dahil olmak üzere çeşitli kitle iletişim araçlarıyla iletilir. Bu sektörde yer almak isteyen kişiler üniversitelerin reklamcılık bölümlerini tercih etmelidir. Ülkemizde olduğu kadar yurt dışında oldukça rağbet göre reklamcılık bölümü Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi, RUDN Üniversitesi, Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi, Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi gibi saygın üniversitelerde sınavsız olarak okutulmaktadır.

Sanat Tarihi
Sanata dair herhangi bir objenin ya da sanat eserinin tarihsel gelişimleri kontrol eden ve onları tarihlerine ve üsluplarına göre ayıran interdisipliner inceleme alanına sanat tarihi denir. Sanat tarihi üniversitelerde bölüm olarak okutulmaktadır ancak ülkemizde ne yazık ki yeterli ilgiyi görmemektedir. Oysa Avrupa'da süreç böyle değildir. Sanat tarihi bölümü mezunları birçok alanda iş bulabilir ve mesleklerini saygın bir alanda sürdürebilirler. Yurt dışında sanat tarihi bölümü Barselona Üniversitesi, Silesia Üniversitesi, Goethe Frankfurt Üniversitesi, Hamburg Üniversitesi, Köln Üniversitesi üniversitesi gibi birçok saygın kurumda okutulmaktadır. Sanat tarihi bölümü özellikle Almanya üniversitelerinde revaçta olan bir bölümdür.

Yurt dışında reklamcılık ya da sanat tarihi eğitimi almak istiyor ve yurt dışı eğitimi ile ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarını en doğru şekilde bulmak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız