DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Endüstri Mühendisliği Bölümünü Nerede Okuyabilirim?

Endüstri Mühendisliği bölümü, ülkemizdeki öğrencilerin üniversitede sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında yer alıyor. İyi kazandıran bir meslek olması itibari ile öğrencilerimizin bu tercihe yönelmeleri gayet doğal. Ancak Türkiye'de üniversite sınavı sistemi olduğu için bu bölüm yüksek puan isteyen bölümler arasında yer alıyor. Oysa yurt dışındaki çoğu kaliteli üniversitede herhangi bir sınav şartı yok. Dolayısıyla öğrencilerimiz hayallerindeki bölümü puan ve sınav şartsız yurt dışında okuyabilmekte ve kariyerlerine bu doğrultuda başlayabilmektedir.

Bu doğrultuda iyi bir araştırma yapmak şart. Elbette yurt dışındaki her sınavsız üniversite iyi bir üniversitedir diyemeyiz. Draft Eğitim olarak sizler için bu okulları bir araya getirdik.

Ural Federal Üniversitesi (Rusya)
Rusya'nın en değerli üniversitelerinden biri olan Ural Federal Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünü sınav şartsız okuyabileceğiniz kurumların başında geliyor. Ural Federal Üniversitesi modern zamanların bütünleyici eğitim yaklaşımına göre hareket eden bir okuldur. Rusya’da üniversite eğitimi almak için en ideal okullardan biri olup, Avrasya’nın kalbinde, birinci sınıf bir üniversite olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 500’e girmiş, saygın bir üniversitedir. Ural Federal, araştırma ve öğretimin karmaşık, sürdürülebilir gelişimine kendini adamış bir kurumdur.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi (Azerbaycan)
Azerbaycan'daki teknik üniversiteler arasında adından sıkça söz ettiren Azerbaycan Teknik Üniversitesi, ülkenin önemli devlet okullarından biridir. 1950 yılında kurulan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Bologna kriterlerine uygun eğitim vermekte olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Üniversitede; 26 akademik alanda, 70 farklı uzmanlık programı için yaklaşık 6000 öğrenciye  eğitim verilmektedir. Eğitim dili Azerice ve Rusçadır. Tüm fakülteler ve bölümler için ilk yıl hazırlık zorunludur. Üniversitenin bölümleri arasında Bilgi Teknolojileri ve Sistem Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Ekoloji, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik, Endüstri Mühendisliği, İşletme, Makine Mühendisliği, Lojistik ve Taşımacılık gibi bölümler bulunmaktadır. Lisans eğitimi 4 yıldır. Üniversite, özellikle uygun harç ücretleri ile ön plana çıktığı için, yurt dışında hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir teknik eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir okuldur.

Riga Teknik Üniversitesi (Letonya)
Avrupa'daki teknik üniversiteler denilince akla ilk gelen kurumlardan biri olan Riga Teknik Üniversitesi,  Letonya’nın başkenti Riga’da 14 Ekim 1862'de kurulmuş olup Baltık bölgesinin en eski teknik üniversitesidir. Eski adı Riga Polytechnical Institute ve Riga Polytechnicum’dur; 1990’da Riga Teknik Üniversitesi olarak mevcut adını almıştır. Üniversite şu anda 9 fakülteden oluşmaktadır.

Avrupa'da ya da dünyanın herhangi bir yerinde sınav şartsız mühendislik eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız