DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Görsel Sanatlar Ve Medya Eğitimi  Alabileceğiniz Üniversiteler

Yurt dışında Görsel Sanatlar ve Medya eğitimi alacağınız üniversiteler, yurt içine kıyasla daha avantajlı bir pozisyondadır. Modern eğitimleri ile ün salan yurt dışı üniversiteleri bu bağlamda da en iyi eğitimi öğrencilerine sunmaktadır diyebiliriz. Günümüzün hızla değişen teknolojilerine uyum sağlamak, her üniversitenin harcı değildir. Özellikle yurt dışı okulları bu konuda oldukça iyi bir disipline sahip olarak kendilerini kanıtlamıştır. Dünyanın pek çok yerinden öğrenciyi ağırlayan bu okullar, kariyerine sağlam adımlarla ilerlemek isteyen kişiler için en doğru tercihtir.

Avrupa'da Görsel Sanatlar Ve Medya Eğitimi Veren Saygın Kurumlar Hangileridir?

Avrupa'da bulunan pek çok saygın ve prestijli okulda bu bölüm okutulmaktadır. Özellikle Makedonya, Macaristan ve Estonya'da bulunan üniversiteler, Görsel Sanatlar Ve Medya bölümünü okuyabileceğiniz üniversiteleri bünyesinde barındırır. Bahsi geçen ülkeler Avrupa'nın hem en uygun hem de en prestijli eğitimlerini öğrencilerine sunmaktadır. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla Makedonya, Macaristan ve Estonya öğrenci dostu ülkeler olarak bilinmektedir.

Budapeşte Metropolitan Üniversitesi: Medya Tasarımı, Görsel Sunum, İletişim ve Medya Bilimi Bölümleri

2000 yılında devlet akreditasyonu ile kurulan Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, genç olmasına rağmen dinamik yapısı ile kısa sürede  öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul haline gelmeyi başarmıştır. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de dört kampüsü olan Metropolitan Üniversitesi, hazırlık, lisans, yüksek lisans ve işletme alanında master düzeyinde eğitimler sunmaktadır. Macaristan'ın en büyük özel üniversitesi olup aynı zamanda en büyük sanat enstitüsüdür.

Uluslararası Balkan Üniversitesi: Görsel Sanatlar ve Medya, Grafik Tasarımı Bölümleri

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi, Orta Avrupa'nın en saygın okullarından biridir. Kurum özellikle Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın pek çok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz.

Tallinn Üniversitesi: Görsel-İşitsel Medya Bölümü

Tallinn Üniversitesi, Tallinn’in en büyük sosyal bilimler üniversitesi olup Estonya’nın en büyük üçüncü devlet üniversitesi olarak adını duyurmuştur. Üniversitede özellikle beş disipline fazlasıyla yoğunlaşılmaktadır. Bunlar arasında eğitimde inovasyon, dijital kültür ve medya kültürü, kültürel etkinlikler, sağlıklı ve sürdürülebilir yaşam tarzı ve toplum ile açık yönetişim disiplinleri yer alır. Entelektüel bilgi birikimi ile hareket eden akademisyenleri bünyesinde barındıran Tallinn Üniversitesi, yurtdışında Görsel-İşitsel Medya okuyabileceğiniz en önemli kurumlardan biridir.

Yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim'in yıllardır sürdürdüğü deneyimden faydalanabilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız