DRAFT BLOG

Yurt Dışında Hangi Alanlarda Doktora Yapabilirim?

Doktora eğitimi; öğrencinin bir yüksek lisans programını bitirdikten sonra, ilgili alan ile eğitim aldığı ve üniversitelerin verdiği en yüksek akademik eğitimdir. Öğrenciler akademik kariyer açısından doktora öğrenimlerini yurt dışı üniversitelerinden yana kullanmayı çoğu zaman uygun görmektedir. Peki yurt dışında hangi alanlarda ve üniversitelerde doktora eğitimi alınmalıdır?

John Naisbitt Üniversitesi - Uluslararası Ekonomi Doktora Eğitimi

John Naisbitt Üniversitesi; 1989 yılında  Megatrend Business School olarak eğitim vermeye başlamış, akademik çevredeki tüm  kurumların kurucusu olmuş, 26 yıl boyunca bölgedeki eğitim standartlarını belirleyen bir kurum haline dönüşmüş ve 15 Nisan 2015 kurul kararı ile şimdiki adını almıştır. John Naisbitt Üniversitesi öğrencileri, dünyanın en seçkin öğretim üyelerinden en modern literatürü kullanarak öğrenme fırsatına sahiptirler. John Naisbitt Üniversitesi, dünyadaki saygın akademik kurumlarla üretken bilimsel ve ticari işbirlikleri yaparak, genel eğitim potansiyelini geliştirmiş  ve seçilen fakültelerde, belirli programlar kapsamında öğrencilerine yurtdışında eğitim fırsatı sağlamıştır. İtalya, Slovenya, Meksika, Romanya, Macaristan, İspanya, Bulgaristan, Karadağ, Fransa, Şili, Arjantin, Çin, Rusya ve Venezuela'daki akademik kurumlar ile işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. Üniversitede Uluslararası Ekonomi alanında doktora eğitimi alabilirsiniz.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi - Arkeoloji ve Etnografya Doktora Eğitimi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’daki diğer üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir. 108 hektarlık alan üzerine kurulu üniversite kampüsü, her türlü tesis ve imkanı barındıran modern eğitim binalarına sahiptir. Elektronik alanlar, laboratuvarlar, internet merkezleri ve modern bilişim teknolojileriyle donatılmış elektronik kütüphanesi tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin hizmetindedir. Üniversitenin tümünde kablosuz wi-fi internet hizmeti bulunur. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, ulusal temellere dayanan, devlet tarafından fonlanan ve dünyaya entegre olmuş bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite bünyesinde Arkeoloji ve Etnografya bölümünde doktora eğitimi almanız mümkündür.

Al Farabi Üniversitesi - İşletme Doktora Eğitimi

Kazakistan’ın en eski ve en büyük üniversitesi olan Al Farabi Üniversitesi, eski başkent Almatı'da yer almakta olup 1934 yılında kurulmuştur. Lisans ve lisansüstü olmak üzere toplam 20.000 öğrencisi vardır. Kazgugrad kampüsü 100 hektar üzerine kurulmuş olup ülkenin en büyük kampüsüdür. Al Farabi Üniversitesinde 14 fakülte ve 98 bölüm bulunmaktadır. 4000 civarında, 80 değişik ülkeden gelen öğrenci bu okulda eğitim hayatına devam etmektedir. Al-Farabi Kazak Devlet Üniversitesi 2016/2017 dünya üniversiteler sıralamasında (QS World University Rankings 2016/17) 236. sırada yer almıştır. Kazakistan’da her yıl yapılan başarı değerlendirmelerinde Kazakistan üniversiteleri sıralamasında Al Farabi Üniversitesi genellikle birinci sırada, nadiren de ikinci sırada yer almaktadır. Kurumda İşletme alanında doktora eğitimi alabilirsiniz.

Yurt dışında doktora programı eğitimleri hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız