DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Hem Okuyup Hem Çalışmak  İster miydiniz?

Hayallerinizin gerçekleşmesine artık çok yakınsınız. Yurt dışı eğitimi için istediğiniz okuldan kabul gördünüz ve tek yapmanız gereken evrakları toparlayıp gitmek. Elbette yurt dışında eğitim almak birçok açıdan avantaj sağlayan bir süreçtir. Diliniz gelişecek, yeni kültürler keşfedecek, farklı deneyimler kazanacak ve birçok kültürden arkadaşlar edineceksiniz. Peki, bir de bunlara çalışma hayatını ekleseniz nasıl olurdu? Yurt dışında hem okuyup hem çalışmaya ne derdiniz? Evet, yanlış okumadınız. Bazı ülkeler bünyesindeki yabancı öğrencilere çalışma izni vererek onlara çalışma imkanı sağlamaktadır. Peki bu ülkeler hangileridir ve bu ülkelerde hangi okullara başvuru yapabilirsiniz?

Avrupa'nın En Şirin Ülkelerinden Biri Olan Polonya'da Eğitim ve Çalışma Bir Arada!
Avrupa’nın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapan Polonya’da üniversite okumaya karar verdiyseniz, Polonya’daki eğitim hayatınızı nasıl finanse edeceğiniz sorusu kafanızı kurcalıyor olabilir. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Polonya, diğer Avrupa Birliği üye devletleriyle kıyaslandığında, yaşam maliyetleri açısından son derece uygun bir ülkedir. Polonya’da bir öğrencinin aylık ortalama yaşam maliyetleri İstanbul ile benzerlik göstermektedir.

Polonya'da Yarı Zamanlı Çalışma Fırsatı
Ancak buna rağmen okurken aynı zamanda çalışarak harçlığınıza katkıda bulunmak istiyorsanız, Polonya’da yarı zamanlı çalışma seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yabancı öğrenciler herhangi bir Polonya yükseköğretim kurumuna kayıtlı oldukları sürece yarı zamanlı çalışabilmektedir, ancak AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları bu olanaktan yararlanmak için oturum iznine sahip olmalıdır. Nitekim bir üniversiteye kayıtlı olduğunuz sürece bu izne sahip olacaksınız. 

Peki Hangi Okullar Tercih Edilmeli?
Açıkçası Polonya'da yurt dışı eğitimi alabileceğiniz çok sayıda kaliteli kurum bulunmakta. Bunlardan ilki, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan Jagiellonian Üniversitesi'dir. Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuş, 2014’te 650. Yılını kutlamıştır. Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan itibaren uluslararası bir kurum olmuştur. Geçmişte pek çok milletten öğrenci bu üniversitede eğitim görmüştür. 

Polonya'da eğitim almak ve buradaki okullar hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız